Zpět na » Serie A » Mourinho soucítí s Juventusem: Regulérnost ligy vzala za své

Serie A - Mourinho soucítí s Juventusem: Regulérnost ligy vzala za své

Mourinho soucítí s Juventusem: Regulérnost ligy vzala za své © iconsport.photo - José Mourinho v utkání AS Řím - Salernitana

1

Líbilo se

23.05. - AS Řím měl v dohrávce ligového kola jedinečnou možnost posunout se vzhůru tabulkou, podle fotbalových expertů ale vkládá veškeré energie a naděje do Evropské ligy a v Serii A proto hráče šetří. Výsledky tuto teorii potvrzují, ale portugalský trenér spokojen s průběhem italské ligy přesto není a mluví o skandální neregulérnosti po penalizaci Juventusu dvě kola před koncem soutěže.

José Mourinho se v rozhovoru pro italský tisk ohlížel za remízovým utkáním AS Řím se Salernitanou, který znamenal, že giallorossi zahodili možnost dostat se v tabulce před Atalantu a snížit ztrátu na čtvrtý AC Milán. Utkání AS s již zachráněným jihoitalským soupeřem ale nebyl největším tahákem pondělního dne v Serii A. Tím byl nový proces, ve kterém Juventusu Federální soud odebral deset bodů, přestože zároveň zprostil obvinění sedm manažerů Staré dámy, včetně Pavla Nedvěda.

Je to vtip, dozvědět se dvě kola před koncem ligové soutěže o takové penalizaci. Je to těžké pro nás pro všechny, nejen pro Juventus. Nebude pro ně jednoduché se vyrovnat s tím, že si na hřišti uhráli body, které jim pak někdo před koncem sezóny sebere. Pokud bych to věděl před utkáním s Monzou nebo Boloní, asi by i náš přístup byl jiný. Je mi to líto kvůli všem, kterých se to dotýká, i kvůli trenéru Allegrimu, který je profesionál, stejně jako já a musí takové situaci čelit. Dotklo se to všech a ohrozilo to regulérnost italské Serie A.

Na podivný proces, který vyvrcholil rozhodnutím půl hodiny před utkáním Juventusu v Empoli, upozorňují i další fotbaloví experti a bývalí hráči, kteří zmiňují i fakt, že bianconeri zůstali jediným potrestaným klubem v kauze nadhodnocování hráčů při jejich prodejích. Podle mnohých měl regulérní proces udělit penalizaci Juventusu před začátkem ligové soutěže, nikoliv těsně před jejím koncem a zejména měl Federální soud cílit na potrestání dotyčných osob (manažerů) a ne samotného klubu.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články