Zpět na » Evropská liga » Bayer Leverkusen vyřazení z EL nezvládl: Je nechutné, jakým stylem se do finále dostal AS Řím

Bayer Leverkusen vyřazení z EL nezvládl: Je nechutné, jakým stylem se do finále dostal AS Řím

Bayer Leverkusen vyřazení z EL nezvládl: Je nechutné, jakým stylem se do finále dostal AS Řím © iconsport.photo - Hráč AS Řím při ošetřování během semifinálového utkání Evropské ligy

0

Líbilo se

20.05. - Jeden z kola musel vypadnout, po domácí výhře 1-0 měl do finále blíže AS Řím a po bezbrankové remíze v Leverkusenu se do Budapešti také dostal. Oku fanouška ale zcela jistě nemohl lahodit defenzivní styl, který se giallorossi do finále probránili. A Leverkusenu vadilo také věčné zdržování. Nicméně účel světí prostředky.

Italský fotbal bude v letošní sezóně zastoupen v každém evropském finále. Po Interu, který bude usilovat o Ligu mistrů se do finále Konferenční ligy dostala Fiorentina a ve stejný večer také jednobrankový náskok z prvního utkání ubránilo i AS Řím, které si zahraje finále Evropské ligy.

Zdaleka ne všem je ale po chuti to, jakým způsobem se giallorossi dostali do finále přes Bayer Leverkusen. „Je nechutné, že budou v Budapešti.“ Takový pocit sdílí šatna Bayeru, jejíž hráči zcela evidentně nestrávili vyřazení po jasně defenzivní Mourinhově taktice. Po odvetném utkání, které skončilo remízou 0:0 létala vzduchem velmi ostrá prohlášení na adresu portugalského trenéra a celého italského týmu.

Jako první se k celé situaci vyjádřil Simon Rolfes, generální ředitel Bayeru Leverkusen. „Po každé střele na branku zůstal ležet na zemi minimálně jeden hráč AS Řím, kterého jsme museli odnášet ven na nosítkách, protože byl vážně zraněný. Myslím, že každý, kdo byl dnes na stadionu, přeje Seville ve finále hodně štěstí. Je smutné, že taková hra vede k úspěchu.

Podobná slova našel i Kerem Demirbay, záložník Bayeru 04. „Škoda, že je takový styl hry odměněn na tak vysoké úrovni postupem do finále. Je to hořké. Dokonce i pro fotbal jako takový, ale i tak musíme soupeři pogratulovat. Svého cíle ale dosáhl naprosto nechutným způsobem.

Přísný byl ve svém hodnocení také další záložník, Nadiem Amiri. „Nevěřím tomu. Nezasloužili jsme si být vyřazeni týmem, který nemá s fotbalem nic společného. Divím se, jak je to možné. Tohle není fotbal. Aby se dostal tým s takovou hrou do finále je šílené.“

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.com

Nejnovější články