Zpět na » Serie A » Problémový Rick Karsdorp se nedostavil na trénink AS Řím a dává tak jasně najevo, že končí

Serie A - Problémový Rick Karsdorp se nedostavil na trénink AS Řím a dává tak jasně najevo, že končí

Problémový Rick Karsdorp se nedostavil na trénink AS Řím a dává tak jasně najevo, že končí © KOHA.net - Rick Karsdorp se po sporech s Mourinhem nedostavil na trénink

0

Líbilo se

20.11. - Jen málokterý hráč si dovolí dělat problémy Josému Mourinhovi. Jeden takový se ale přeci jen najde i v kabině AS Řím. Nizozemský wing back Rick Karsdorp se po neshodách s trenérem, který mu řekl, že si může hledat nové angažmá ani nedostavil na trénink a jeho kapitolu v AS Řím už můžeme jistojistě považovat za uzavřenou.

Dříve patřil mezi největší nizozemské talenty. Vychoval ho Feyenoord a od 19 let nastupoval poměrně pravidelně. Už ve svém druhém ročníku mezi profesionály si připsal v Eredivisie 10 asistencí z pozice krajního beka a poprvé se dostal i do reprezentace. Jeho výkony byly impulsem pro větší kluby, aby mladého Nizozemce přivedly právě k nim. Po další sezóně ho získal AS Řím, ale kvůli vážnému zranění celou sezónu vynechal. Dále se ale neprosadil a na hostování ve Feyenoordu to nebylo o moc lepší.

V roce 2020 se ale vše změnilo a stal se z něj člen základní sestavy. Oblíbil si ho i nový trenér José Mourinho. Ten ho v minulé sezóně nasadil do 36 zápasů v lize a 4 asistencemi pomohl k vítězství v Konferenční lize. Jenže letos se cosi změnilo. Karsdorp s Mourinhem spolu začali mít problémy a na nedávné tiskové konferenci portugalský kouč oznámil, že situace nemá jiné východisko a žě svému svěřenci oznámil, ať si najde jiný klub.

Karsdorp se podle očekávání nedostal do nizozemského výběru pro světový šampionát, ale tým žádné volno nedostal. Proto měl Karsdorp jako spousta dalších hráčů AS Řím včetně hvězd jako Tammy Abraham, Nicolo Zaniolo nebo Lorenzo Pellegrini stále trénovat s týmem. Po reprezentační pauze se tak ale nestalo a Karsdorp se nedostavil. A to i přes to, že Mourinho ho napsal na soupisku pro soustředění v Japonsku, kde klub odehraje zápasy s Nagoyou a Yokohamou.

Vypadá to tedy tak, že zápas 9.11 proti Sassuolu byl pro Nizozemce poslední v dresu římského celku. Otázkou tak zůstává, kam budou dále mířit jeho kroky. Je mu 27 let a o zajímavé nabídky by nemusel mít nouzi. Mluví se hlavně o Juventusu. V Římě by ho prý naopak mohl nahradit Hector Bellerín.

David Suchý / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články