Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Mourinho v pokušení: Bude novým trenérem portugalské reprezentace?

Ostatní - Mourinho v pokušení: Bude novým trenérem portugalské reprezentace?

Mourinho v pokušení: Bude novým trenérem portugalské reprezentace? © thesun.co.uk - José Mourinho

0

Líbilo se

15.12. - Portugalský národní tým po zklamání a vypadnutí z Mistrovství světa po porážce s Marokem vsadilo vše na jednu kartu. Ryze speciální. Není to poprvé, co se Special One uchází o pozici hlavního trenéra národního týmu, v minulosti ale nakonec vždy převládl zájem o klubovou práci. Tentokrát se ale zdá, že Mourinho o práci přemýšlí a zjišťuje, jaký je postoj AS Řím k věci.

José Mourinho je v hledáčku portugalské fotbalové federace poté, co reprezentační tým na Mistrovství světa v Kataru zklamal fanoušky a vypadnul ve čtvrtfinále s Marokem. Na uvolněné místo hlavního trenéra se nyní hledá nový manažer a José Mourinho by byl ideální volbou. S portugalskou fotbalovou federací ale může zahájit hovor pouze v případě, že s tím bude souhlasit jeho aktuální zaměstnavatel, AS Řím.

Trenér Mourinho by se nebránil variantě dvojího závazku, přijal by tedy pozici hlavního trenéra u portugalské reprezentace, ale zároveň by pokračoval na lavičce giallorossi. Z mnoha stran je na něj proto nyní vyvíjen velký tlak a portugalská média považují José Mourinha za první volbu po trenérovi Fernandu Santosovi.

Národní tým vypadl z Mistrovství světa s Marokem, kritika jej ale provázela po celou dobu šampionátu a nejvíce propíraným tématem bych pochopitelně Cristiano Ronaldo. Rozčeřené vody by v národním týmu mohl José Mourinho uklidnit a otevřít nový reprezentační cyklus. Jestliže vedení portugalské federace v uplynulých letech tušilo, že nemá u trenéra AS Řím žádnou šanci, nyní se angažmá nezdá jako nesplnitelný sen. José Mourinho o tom reálně uvažuje a federace si ráda počká na jeho rozhodnutí.

Special One se v těchto dnech nachází v Portugalsku, ale žádná tisková konference není naplánována. Trenér AS Řím má v italském klubu smlouvu na další dva roky a bude ochoten přemýšlet o jejím prodloužení, zároveň by ale rád přijal závazek i u reprezentace. Přijme ale AS Řím fakt, že bude José Mourinho trenérem na poloviční úvazek?

Podle interních pravidel je dvojí funkce v klubu a na národní úrovni možná, žádný předpis ji nezakazuje. V minulosti o podobné úvazky nebyla nouze: Guus Hiddink, trenér Chelsea a ruské reprezentace zároveň, Fatih Terim, který vedl Galatasary a Turecko zároveň. Sven Goran Eriksson v minulosti požádal Cragnottiho, aby trénoval Lazio a Anglii společně, ale to nebylo možné a krátce poté ho prezident Lazia nahradil Zoffem.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Nejnovější články