Zpět na » Serie A » Přízrak z Neapole láká největší kluby světa. Manchesteru City v jednání pomůže klubová ikona

Serie A - Přízrak z Neapole láká největší kluby světa. Manchesteru City v jednání pomůže klubová ikona

Přízrak z Neapole láká největší kluby světa. Manchesteru City v jednání pomůže klubová ikona © skysports.com - Khvicha Kvaratskhelia

0

Líbilo se

23.10. - Když přicházel z Gruzie do Neapole, nikdo nevěděl, co od něj čekat. Z Ruska na něj sice šly velmi dobré recenze, ale žádný člen širší fotbalové veřejnosti kromě jeho sestřihů žádný zápas nejspíše nikdy neviděl. Khvicha Kvaratskhelia vlétl do Serie A jako uragán, má stejná čísla jako Vinícius a už nyní o něj stojí největší evropské kluby.

Kvaratskhelia se narodil v gruzijském městě Tifilis a v 16 letech posílil Dinamo Tbilisi. Nejúspěšnější klub v historii Gruzie. Přes tento celek a klub Rustavi se dostal až do Ruska. Na hostování v Lokomotivu Moskva se ale příliš neprosadil. Přesto zaujal skauty Rubinu Kazaň a natrvalo odešel z rodné země. V Kazani strávil 2 a půl roku. Čísla neměl nejlepší, ale talent z něj přímo stříkal. Patřil mezi nejtalentovanější hráče v ruské lize. Ale přišel válečný konflikt a on se rozhodl pro odchod. Do konce sezóny přestoupil do Dinama Batumi. Zpět do Gruzie. Za půl roku tam dal 8 gólů.

Batumi ho koupilo za 8 milionů eur, což je suverénně nejvyšší částka, jakou za nějakého hráče kdy gruzijský klub dal. Na takový klub gigantická suma, ale investice. Za 10 milionů eur přestoupil do Neapole.

Odehrál skvělou přípravu a hned v prvním zápase sezóny proti Hellasu Verona dal úvodní gól a na další asistoval. Od té doby dal už 5 branek a na 3 přihrál. Identickou statistiku má třeba Vinícius z Realu Madrid. Kvaratskhelia je na tom navíc lépe i v Lize Mistrů. Tam dal 2 góly a na 3 nahrál. Hráči Liverpoolu z něj byli zoufalý a s uznáním nad jeho triky pokyvoval i Jürgen Klopp.

A takový talent přeci nemůže zůstat bez povšimnutí. Po 21letém Gruzijci pokukují i největší evropské kluby. Mezi zájemci má být Manchester City, Real Madrid a Paris Saint-Germain. Fanoušci Manchesteru City si při pohledu na něj vzpomenou na Giorgiho Kinkladzeho. Rodák ze stejného města jako Kvaratskhelia se stal v 90. letech ikonou Citizens. A právě Kinkladze by měl být pákou při vyjednávání s Kvaratskheliou. Jeho výstupní klauzule je 65 milionů eur a on sám prý zatím není ochotný podepsat vylepšenou nabídku smlouvy. Je tedy dost pravděpodobné, že například už v létě bude znovu měnit klub.

David Suchý / dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články