Zpět na » Serie A » Zakariova slepá ulička v Chelsea

Serie A - Zakariova slepá ulička v Chelsea

Zakariova slepá ulička v Chelsea © gazzetta.it - Denis Zakaria, záložník Juventusu

0

Líbilo se

22.10. - Švýcarský fotbalový talent, Denis Zakaria, který z Juventusu v létě odešel hostovat do Chelsea, se v londýnském klubu neprosadil a po odchodu trenéra Tuchela to má ještě těžší. Zatím nenastoupil ani na jedinou minutu a pokud situace přetrvá až do zimní přestávky, bude moci v lednovém přestupovém oknu počítat také s variantou odchodu do jiného klubu.

Denis Lemi Zakaria je záložník švýcarského reprezentačního týmu a kmenový hráč Juventusu, který se v létě trochu překvapivě na přání trenéra Tuchela stěhoval na hostování do Chelsea. Německý trenér si ho osobně vyžádal a přestože mu nestihl před svých odchodem z londýnského klubu dát šanci, pětadvacetiletý záložník očekával, že se pomalu do sestavy prosadí.

Propracoval se zatím ale pouze ke čtyřem lavičkám a tak se zvěsti o jeho možném návratu do Turína objevují stále častěji. Bude ale velmi záležet na tom, zda Zakaria do přestávky kvůli Mistrovství světa v Kataru stihne odehrát nějakou minutu v dresu Chelsea, či nikoliv. Je paradox myslet si, že by nakonec Zakaria ani jednou nenastoupil, zvlášť poté, co si ho Blues vyžádali v létě v poslední přestupový den a za jeho hostování zaplatili 3 miliony eur.

Sezónu 2022/2023 zahájil Denis Zakaria v dresu bianconeri, když nastoupil proti Sassuolu a AS Řím, o několik dní později se ale stěhoval do Londýna, kde zatím nedebutoval. Proč? Těžko říci, trenér Tuchel, který se zasadil o to, aby švýcarského mladíka měl v týmu byl z Chelsea propuštěn 7. září. Na jeho místo nastoupil trenér Potter, pro kterého Zakaria není prioritou. Možná se něco změní po zranění Kantého, kterého londýnský klub nebude mít k dispozici další čtyři měsíce.

Pokud by ale švýcarský mladík nakonec v dresu Blues odehrál byť jedinou minutu, v lednu bude mít velmi omezený výběr: setrvat v Londýně nebo se vrátit do Juventusu. Článek 95 pravidel Fifa totiž stanovuje, že profesionální fotbalistu může v průběhu jedné sezóny nastoupit maximálně za dva různé týmy. A protože sezóna kvůli MS v Kataru začínala velmi brzy a Zakaria stihl nastoupit za Juventus, v případě soutěžního utkání za Chelsea naplní kvótu dvou týmů.

Naopak, pokud Zakaria prosedí na lavičce a tribuně Stamford Bridge všechna nadcházející utkání až do 12. listopadu, tedy do posledního oficiálního dne angažmá v Chelsea pro rok 2022, může se v lednu vrátit do Turína a odtud putovat na jiné hostování. Juventus se pochopitelně do návratu Zakarii nebude hnát v případě, že nebude mít uvolněno místo v záložní řadě odchodem McKennieho nebo Rabiota. Bianconeri proto doufají, že Zakaria zůstane v Londýně až do konce sezóny.

Denis Zakaria není spokojen s tím, jakým směrem se jeho kariéra ubírá. Juventus ho v lednu odkoupil za téměř 9 milionů eur a měl být klíčovým prvkem nového mladého Juventusu. Při svém debutu skóroval, později několikrát dokázal své kvality, ale byl řekněme důležitý, nikoliv rozhodující hráč. V létě se v klubové hierarchii posunul po příchodem Pogby a Paredese ještě níže a tak doufal, že by mu změna prostředí mohla pomoci. Místo toho je ale londýnská zkušenost ještě horší.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články