Zpět na » Premier League » Co se to děje se Sterlingem? Je pro něj Potter správným trenérem?

Premier League - Co se to děje se Sterlingem? Je pro něj Potter správným trenérem?

Co se to děje se Sterlingem? Je pro něj Potter správným trenérem? © jerseyeveningpost.com - Raheem Sterling je z formy

0

Líbilo se

02.11. - Do Chelsea z Manchesteru nepřicházel za malé peníze a Thomas Tuchel od něho očekával okamžitý přínos a produktivitu. To mu ale Raheem Sterling nenabídl a nenabídl to ani Grahamu Potterovi. Jenže období bez formy si nemohl načasovat v horší dobu. Chybět mu bude i na mistrovství světa v Kataru, kde by měl být za normálních okolností oporou Albionu.

Raheema Sterlinga už na anglické scéně pozorujeme již více jak 10 let. I to v nás může vzbuzovat pocit, že Sterling už přešel třicítku a nejlepší léta má za sebou. Rodákovi z jamajského Kingstonu je ale stále pouze 27 let a měl by být v nejlepší formě. Začínal v Liverpoolu, odkud se v roce 2015 za velkých emocí vydal do modré části Manchesteru. Strávil tam 7 sezón, odehrál přes 330 zápasů, dal 131 gólů a na dalších 95 přihrál. Získal 4 tituly, ale od nové sezóny hraje v Chelsea.

Přestupovým cílem číslo jedna byl pro Thomase Tuchela, který ho chtěl do týmu díky jeho výbornému pohybu, tahu na bránu a velké flexibilitě v ofenzivních prostorech, kde může nastoupit kdekoliv. Tuchel ale byl odvolán a přišel Graham Potter. Ten o Sterlingovi řekl prakticky stejná slova jako jeho předchůdce, ale Sterlingovi změna neprospěla. Za 11 zápasů se pod Potterem prosadil jen jednou.

V rámci poznávání možností v novém týmu ale vzal Potter Sterlingovu univerzálnost možná až moc doslovně a dal mu i defenzivní povinnosti. Sterling známý občasnou nechutí k bránění nebo fyzickým soubojím najednou hrál na pozici wing backa. Spousta fotbalových expertů jen nevěřícně kroutila hlavou, co to Potter zkouší. Ani tam se Sterling podle očekávání nenašel. Nastoupil tak ale ve 3 z posledních 4 zápasů, přestože měl Potter k dispozici jak Chilwella, tak Cucurellu. Na druhé straně zase operoval třeba záložník Loftus-Cheek nebo křídelník Pulisic.

Potterův záměr je ale zřejmý. V Brightonu mu to vyšlo. Z Trossarda a Marche udělal výborné wing backy a byli důležitou součástí jeho týmu. Pokud se ale nyní podíváme na Sterlingova čísla z pozice křídla a wing backa, jsou skoro totožná. Z toho tedy vychází, že změna pozice mu nijak zvlášť neuškodila a jeho forma je konzistentní, ale na nízkém levelu, který nutně potřebuje zvednout.

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články