Zpět na » Serie A » Pogba opět trénuje, Bianconeri vyhlíží netrpělive jeho i Chiesův návrat

Pogba opět trénuje, Bianconeri vyhlíží netrpělive jeho i Chiesův návrat

Pogba opět trénuje, Bianconeri vyhlíží netrpělive jeho i Chiesův návrat © tuttosport.com - Federico Chiesa a Paiul Pogba

0

Líbilo se

04.10. - Juventus v posledním ligovém kole hrál jako vyměněný a Bolognu sestřelil třemi velmi pěknými brankami a zejména pohlednou ofenzivní hrou. Výkon týmu, co do útočného snažení, by se měl diametrálně zlepšit s návratem Paula Pogby a Federica Chiesy do sestavy, kdy k tomu ale dojde?

Oba zmínění hráči již trénují, ale jejich návrat na hřiště je posuzován individuálně a každý z nich také podstupuje jiné tréninkové jednotky. Pocity hráčů musí stranou, je potřeba přesně dodržovat pokyny lékařského týmu. Pozitivní myšlení je k dobru, ale zejména v případě Federica Chiesy, který je mimo hru již devět měsíců, není záhodno uspěchat poslední týdny. Teď, když už je téměř zpět v sestavě, si nikdo nemůže dovolit žádné podcenění ani tlak na urychlení návratu.

Massimiliano Allegri má důvod k úsměvu, Paul Pogba a Federico Chiesa se na hřiště každopádně vrátí dříve, než se očekávalo. Oba budou k dispozici pro odvetný zápas Ligy mistrů s Benficou, jejich zařazení do sestavy se ale můžeme dočkat i dříve.

Útočníka bianconeri, Federica Chiesu, čeká zátěž, která se bude postupně zvyšovat. Cílem je vrátit se k týmu koncem měsíce, byť by to mělo být jen na pár zápasových minut. Hráč si je vědom, že teprve se začátkem příštího roku bude možné očekávat výkony v plném nasazení. Ale už návrat do soutěže bude velkou psychickou vzpruhou. Proto si Chiesa a vedení klubu dali za cíl povolat hráče na zápas proti Benfice, na pořadu 25. října. Pokud bude rekonvalescence pokračovat ve stejném tempu jako nyní, možná se italského reprezentačního útočníka dočkají fanoušci už v ligovém utkání proti Empoli (21. října).

Paul Pogba je narozdíl od svého spoluhráče v rekonvalescenci pozadu, její celková doba od operace ale bude kratší, než se původně očekávalo. Od pondělí opět v tréninku běhá, přetože ve velmi nízkém tempu. I jeho program návratu k týmu sleduje podrobný lékařský plán a zahrnuje postupné zvyšování zátěže a následnou fázi práce s míčem.

Ten bude také klíčový, protože hráč by se rád na hřiště vrátil co nejrychleji a udělá vše proto, aby mohl hrát ještě před koncem měsíce října, ale je pravděpodobnější, že ho v sestavě uvidíme až v pohárovém souboji s PSG, případně v lize s Interem Milán (2.11. respektive 6.11.)

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články