Zpět na » Serie A » Změna programu: Pogba podstoupil operaci menisku, stihne MS v Kataru?

Změna programu: Pogba podstoupil operaci menisku, stihne MS v Kataru?

Změna programu: Pogba podstoupil operaci menisku, stihne MS v Kataru? © 101noticias.com - Pogba podstoupil operaci kolene

0

Líbilo se

05.09. - Po zrnění pravého menisku během letního turné Juventusu po Spojených státech se o Pogbově návratu do sestavy napsalo až příliš mnoho. Pro fanoušky Juventusu to je velké téma a těšili se proto na brzký návrat záložníka do tréninku. Jako rána z čistého nebe ale přišla zpráva o tom, že Paul Pogba podstoupil operaci a bude mimo hru další týdny.

Juventus se na konci července po sérii testů a na doporučení lékařů rozhodoval mezi konzervativní neinvazivní léčbou a okamžitou operací kolene. Klub se přikláněl k druhé variantě a nejraději by francouzského reprezetnačního záložník operoval ještě v USA, ale do záležitosti měl co říci také fotbalový svza země Glaského kohouta a zejména samotný hráč, který má v těchto případech vždy poslední a rozhodující slovo.

Paul Pogba se ze všech sil snažil vyhnout operaci, ale čas jeho slovům za pravdu boužel nedal. V těchto hodinách se proto podrobuje operaci menisku, která má pomoci s léčbou pravého kolene. Než se vrátí k zápasové zátěži, bude ale muset uplynout dalších až 60 dní, i když po slovech trenéra Allegriho se fanoušci nemusí dočkat Paula Pogby na hřišti dříve než s počátkem roku 2023.

Rozhodnutí padlo po dnešních testech v tréninkovém centru v Continasse. Paul Pogba sice začal nedávno opět běhat a v sobotu zveřejnil na scoiálních sítítch fotografii z tréninku na běžeckém páse, dnes ale v rámci tréninku mimo běhání zařadil také kopy, a pocity nebyly pozitivní. Bolest v koleni stále přetrvává, proto se francouzský záložník rozhodl neztrácet další čas a okamžitě přistoupil na možnost operace.

Po pěti týdnech konzervativní léčby a pobytu v bazénu se výsledky nedostavily a optimismus ustoupil. Večerní operace ale kromě fanoušků Juventusu trápí také reprezentační tým, protože při délce rekonvalescence je ohrožena samozřejmě také Pogbova účast na Mistrovství světa v Kataru. Záložník bude mít minimum času na to, aby se stihl dostat do formy a ve velmi optimistickém výhledu by mohl stihnout několik zápasů před Mistrovství světa. Sám je ale pevně rozhodnut udělat maximum proto, aby se poháru účastnit mohl.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články