Zpět na » Serie A » Chelsea Chalobaha pustí na hostování. Zájem je o něj v Itálii

Serie A - Chelsea Chalobaha pustí na hostování. Zájem je o něj v Itálii

Chelsea Chalobaha pustí na hostování. Zájem je o něj v Itálii © jerseyeveningpost.com - Trevoh Chalobah může odejít na hostování

0

Líbilo se

19.08. - Minulý rok se z nenadání po hostování ve Francii objevil v prvním týmu Chelsea, zaujal, v týmu zůstal a nakonec tak v tvrdé konkurenci odehrál i pěknou řádku zápasů. Konkurence sice odešla, ale přišla nová a Chelsea nadále posiluje. Proto Trevoh Chalobah dostal svolení k odchodu na hostování. Zájem o něj mají hned 3 přední italské týmy.

Chalobah patří do té generace mladíků z Chelsea, které Lampard vytáhl do prvního týmu. S hráči jako Tomori, Mount nebo Abraham vyrůstal a stal se s nimi profík. Na šanci čekal dlouho. Přes hostování v Ipswichi a Huddersfieldu se dostal až do francouzského Lorientu, kde zažil dosud životní ročník. Vrátil se do Chelsea a hodně překvapivě se ihned objevil v základu proti Villarealu v evropském superpoháru. Obstál, podal výborný výkon a důvěru dostal i na začátku sezóny. Odehrál 30 zápasů, vstřelil solidní 4 branky a na 2 přihrál.

S příchodem Koulibalyho a chystaným přestupem Wesleyho Fofany pro něj ale není místo. Hodně to připomíná případ Fikaya Tomoriho. Prosadil se v áčku, ale místo pro něj nebylo. Odešel tak do AC Milán. A takřka identický osud možná čeká i Chalobaha. Hlavně týmy z Itálie mají o 23letého obránce zájem.

Dokonce i AC Milán, kde byl Tomori klíčem k mistrovskému titulu by mohlo být možností. Klub sice chtěl podepsat Dialla z PSG, ale pařížský celek dohodu po odchodu Kehrera zrušil. Podle médií tak nejspíše rossoneri v týmu nechají mladíka Mattea Gabbiu a počítat bude i se zotaveným Kjaerem.

Další má být Inter Milán. Nejistá je stále budoucnost Milana Škriniara a tak se Inter poohlíží po náhradním stoperovi, který by mohl na čas jeho místo obsadit. Největší zájem byl o Manuela Akanjiho z Dortmundu. 20 milionů za švýcarského stopera ale přijde nerazzuri příliš a zrak tak obrací na 34letého veterána Francesca Acerbiho z Lazia, který by byl mnohem levnější možností.

Logicky zní i zájem AS Řím. V klubu mají v poslední době dobré zkušenosti s fotbalisty z Anglie. Z Tammyho Abrahama se stala klubová hvězda, Chris Smalling zamkl obranu a půl roku tu strávil i Ainsley Maitland-Niles. Po boku svých krajanů, pod José Mourinhem a celkově ve velmi slušně vypadajícím týmu by mohl Chalobah zažít skvělou sezónu a kdo ví. Buď jako Tomori v Itálii zůstane, nebo se jako posila vrátí do Chelsea.

David Suchý / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články