Zpět na » Premier League » Minela Mendyho, vyloučení Koulibalyho. Ztratili jsme disciplínu, spílal Thomas Tuchel týmu po prohře

Minela Mendyho, vyloučení Koulibalyho. Ztratili jsme disciplínu, spílal Thomas Tuchel týmu po prohře © britishbulletin.com, fotbalportal.cz - Thomas Tuchel

1

22.08. - VIDEO Chelsea ve třetím kole Premier League „vybouchla“ na půdě Leedsu, kde prohrávala 3:0. Ráz zápasu určila obrovská chyba gólmana Édouarda Mendyho, kterého při rozehrávce obral o míč Brenden Aaronson a otevřel skóre. V utkání byl vyloučen Kalidou Koulibaly. Thomas Tuchel po zápase prohlásil, že jeho mužstvo ztratilo disciplínu.

Chyba brankáře Chelsea při úvodním gólu, kdy ho napadal Brenden Aaronson a získal míč, otočila zápas v neprospěch týmu Thomase Tuchela, a když Rodrigo o chvíli později hlavou zdvojnásobil vedení, vyvolalo to na stadionu divoké nadšení.

Chelsea provedla změny v sestavě a personálu, ale Jack Harrison v polovině druhého poločasu zblízka udeřil a ukončil naději na návrat a Tuchelovo trápení se ještě prohloubilo, když byl Kalidou Koulibaly později vyloučen za druhý trestuhodný přestupek.

Rodrigo nyní vstřelil čtyři góly ve třech zápasech, když nastoupil při absenci zraněného Patricka Bamforda, ale celý tým charakterizovala intenzita hry Leedsu pod vedením Jesseho Marsche. Se sedmi body ze tří zápasů nyní vtiskl tomuto týmu svou pečeť.

Tuchel má větší starosti. Conor Gallagher při svém plnohodnotném debutu za klub nedokázal zaplnit mezeru, kterou ve středu pole zanechal N´Golo Kanté, a i když Raheem Sterling brzy zahrozil, tento tým Chelsea se nedokázal vyrovnat s intenzitou práce domácích.

Nejistotě výkonu nepomohly ani pravidelné změny rozestavení v průběhu zápasu, kdy Tuchel měnil zadní pětku na čtyřku a zpět na pětku. Koulibaly se ve druhém poločase ocitl na pravé straně a jeho zbytečná druhá žlutá karta za stažení Joea Gelhardta shrnula neschopnost Chelsea.

Na doplnění hloubky na přestupovém trhu je ještě čas, ale mezitím se ztrácejí cenné body. Chelsea byla několik vteřin od zisku šesti bodů z prvních dvou zápasů, ale hlavička Harryho Kanea a následný výsledek znamenají, že se zasekla na čtyřech bodech ze tří duelů.

Tuchel: Ztratili jsme disciplínu

„Myslím, že jsme ji ztratili v prvních dvaceti minutách,“ řekl Tuchel. „Měli jsme dost šancí na to, abychom vedli o jeden nebo dva góly, ale pak jsme ztratili disciplínu. Nechali jsme si dát dva góly, naprosto laciné a zbytečné. Pak už byl zápas téměř hotový, protože se vám zvedne nálada, víra.“

„Každý tu chybu vidí, je to obrovská chyba v rozhodujícím okamžiku zápasu. On je ten, kdo je nejvíce zklamaný, ale stálo nás to hodně. Řeč těla, i v těch deseti minutách předtím to nebylo takové jako v minulém zápase, tak jsem to cítil.“

Přepracoval je Leeds? Tuchel to tak neviděl. „Nemělo to nic společného s presinkem, nemělo to nic společného se stylem Leedsu. Tyto dvě věci bychom neměli zaměňovat. Dali jsme si vlastní gól a inkasovali jsme v nastavení, to s tím nemá nic společného.“

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.