Zpět na » Serie A » Úvodní kolo Serie A po 51 letech bez remízy přineslo gólové hody

Serie A - Úvodní kolo Serie A po 51 letech bez remízy přineslo gólové hody

Úvodní kolo Serie A po 51 letech bez remízy přineslo gólové hody © futbolred.com - Di Maria se raduje z branky při svém debutu v dresu Juventusu

0

Líbilo se

16.08. - REVIEW Po jednapadesáti letech se italská fotbalová liga dočkala úvodního kola soutěže bez remízy, navíc je to vůbec poprvé, kdy prvních osm celků předchozího ročníku dokázalo vyhrát svůj první zápas v následující sezóně. Překvapení kola? Jednoznačně snadná výhra Neapole ve Veroně a gólové hody téměř na všech stadionech.

Počtvrté v historii italského fotbalu se v prvním kole sezóny diváci nedočkali ani jedné remízy a všechna utkání našla své vítěze. Předtím se tak stalo v sezónách 1933/34, 1934/35 a 1971/72. Letos ale vůbec poprvé dokázalo osm nejlepších celků loňské sezóny zaznamenat výhru v úvodním kole sezóny následující. Ze tří bodů se tak radovali Milán, Inter, Neapol, Juventus, Lazio, Řím, Fiorentina a Atalanta a přidali se k nim ještě FC Turín a Spezia.

Vítězstvím Juventusu 3:0 nad Sassuolem se uzavřelo první kolo Serie A, které provázelo nezvykle mnoho branek a především dvě zmíněné statistiky - žádná remíza a výhry všech předních týmů. I když některé z nich se na tři body řádně nadřely. Lazio a Inter zápasy otáčely ve svůj prospěch v závěrečných minutách, naopak bianconeri nebo AC Milán si došli pro pohodlné a výrazné výhry.

Překvapením kola nicméně po velkém výprodeji hráčů v letním přestupovém okně musí být pro všechny Neapol, která v prvním kole zajížděla na horkou půdu Verony. Tým sestavený okolo českého záložníka Antonína Baráka, o kterém se v létě hodně mluvilo v souvislosti s přestupem právě do Neapole, ovšem na modrou lavinu neměl žádnou šanci.

S výsledkem prvního kola při svém debutu nemůže být spokojen ani jeden z nováčků Serie A, přestože Monza dokázala velmi trápit FC Turín a dokázala, že na vlastním hřišti bude silným soupeřem. To Cremonese ve Florencii sahalo po senzačním bodu, ale Viola o svém vítězství nakonec rozhodla v nastaveném čase.

S průměrem 3,4 branky na utkání se italská Serie A při srovnání prvních kole pěti nejlepších ligových soutěží řadí těsně za Bundesligu, která vévodila statistice s průměrem 3,66 branky na zápas. Nejméně střelecky atraktivní ligou se pak v prvním kole stala španělská La Liga.


Výsledky 1. kola Serie A:

Sampdoria - Atalana 0-2
AC Milan - Udinese 4-2
Monza - Turín 1-2
Lecce - Inter 1-2
Fiorentina - Cremonese 3-2
Lazio - Bologna 2-1
Salernitana - AS Řím 0-1
Spezia - Empoli 1-0
Verona - Napoli 2-5
Juventus - Sassuolo 3-0

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, tuttosport.com, corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tie dresy Juventusu to je hnus... Najskôr si skurvia logo, nalepia si tam ten ohyzdný Jeep a teraz dorazia ešte aj dizajn.

Princ z Paríža

Ten Jeep je tam už od sezony 2012-13 a nikdy jsem si nevšiml, že by si na něj někdo stěžoval, prostě normální sponzor jako každý jiný...na modernizování klubových log se nadává stále a stále, ale je to prostě přirozená evoluce toho loga, které se mění docela často a dresy se mi osobně líbí a nějak nechápu ten obrovský hate na ně, jsou o dost zvláštnější a bizardnější dresy než je tento

Tomguncz1
Nejnovější články