Zpět na » Serie A » Georginio Wijnaldum po pouhém roce zamířil z PSG do AS Řím. Na letišti jej vítaly stovky fanoušků

Georginio Wijnaldum po pouhém roce zamířil z PSG do AS Řím. Na letišti jej vítaly stovky fanoušků

Georginio Wijnaldum po pouhém roce zamířil z PSG do AS Řím. Na letišti jej vítaly stovky fanoušků © 101noticias.com - Georginio Wijnaldum

0

Líbilo se

06.08. - VIDEO Další zajímavou posilu přivedl krátce před začátkem nové sezóny italské ligy AS Řím. Po Paulu Dybalovi nebo Nemanjovi Matičovi získává trenér José Mourinho do svého týmu na roční hostování z PSG s opcí na trvalý přestup také bývalou oporu Liverpoolu a kapitána nizozemské reprezentace Georginia Wijnalduma.

Pouhou jednu sezóny vydržel Wijnaldum na Parc des Princes, kam loni zamířil z Liverpoolu. Po příchodu nové kouče Christopheho Galtiera se nizozemský záložník stěhuje na roční hostování do Říma.

Ten nejenže dostane šanci podepsat nizozemskou hvězdu po konci sezóny natrvalo, ale PSG bude současně po celou sezónu pokrývat přibližně polovinu platu bývalého záložníka Liverpoolu.

„Je opravdu skvělý pocit být hráčem AS Řím,“ svěřil se Wijnaldum po svém přesunu. „Každý, s kým jsem mluvil, mi dal o klubu a jeho fanoušcích skvělou zpětnou vazbu.“

„Klub dal svým úsilím, které vynaložil na uskutečnění dohody, jasně najevo, jak moc o mě stojí, což hráči vždy dodá sebevědomí a víru. Slibuji, že dám 100 % do toho, abych klubu pomohl v této sezóně dosáhnout všech jeho cílů.“

Poté, co Wijnalduma ve čtvrtek přivítaly po příletu na letiště Campino stovky fanoušků AS Řím, podstoupil kapitán nizozemské reprezentace v klubu lékařskou prohlídku.

Tím se stal již pátou novou posilu týmu Josého Mourinha před novou sezónou Serie A, když následoval kroky Paula Dybaly, Nemanji Matiče, Zekiho Celika a Mileho Svilara.

„Georginiovo rozhodnutí jít do Říma je dalším příkladem hráčů nejvyšší úrovně, kteří tak pevně věří v plány klubu, že vynaložili svoji veškerou energii k tomu, aby napomohli dosažení dohody,“ prohlásil generální ředitel AS Řím Tiago Pinto.

Kam dál?

Vít Sedlák / eurosport.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články