Zpět na » Francie: Ligue 1 » Co přineslo první kolo? Famózní PSG, gólové hody i drama

Francie: Ligue 1 - Co přineslo první kolo? Famózní PSG, gólové hody i drama

Co přineslo první kolo? Famózní PSG, gólové hody i drama © Givemesport.com - Lionel Messi se proti Clermontu zaskvěl parádním gólem

0

08.08. - REVIEW Začala nám i Ligue 1 a otázka, která nás všechny zajímá je, zda PSG obhájí titul, nebo jestli se znovu objeví Lille nebo Monako, aby ho pro sebe ukořistilo. První kolo jasně zaslalo vzkaz všem konkurentům pařížského celku: Jsme zpátky a ještě silnější!

Hráč kola - Neymar byl jedním ze strůjců výprasku 5:0, který schytal nebohý Clermont. Sám vstřelil první branku svého týmu a na další 3 přihrál. Zkrátka dokonalý výkon. Obránci si s ním vůbec nevěděli rady a na co sáhl, to se vydařilo. Byl i úspěšný v osobních soubojích, což většinou úplně není jeho doména. Skvěle mu sekundoval jeho kolega Messi.

Zklamání kola - Yunis Abdelhamid neměl svůj den. Kapitán Remeše byl při prohře 1:4 s Marseille naprosto tragický. Střídající Suaréz kolem něho běhal jako kdyby to byla figurína, i přes své fyzické parametry v osobních soubojích propadával, a spíše než prospěšný byl ve včerejším zápase na škodu.

Překvapení kola - Troyes sice svůj zápas s Montpellierem po přestřelce prohrálo, ale jakožto outsider podalo velmi dobrý výkon a soupeř se na výhru hodně nadřel. Hráči podali pěkný bojovný výkon a prezentovali se ofenzivním fotbalem, který zkrátka bavil. Tým znovu táhl kapitán Tardieu.

Mladý hráč kola - Angel Gomes začíná v týmu Lille již druhou sezónu, a právě letos po odchodu Sanchese by si měl odchovanec Manchesteru United připsat ještě více minut. V prvním zápase ukázal, že na to má. Ze zálohy vypadal velmi dobře, pohyblivě, nebál se složitějších řešení a pomohl k výhře 4:1. Pokud bude pokračovat, bude to jeho sezóna.

Zápas kola - Zápas Montpellieru s Troyes jsme již zmiňovali. Ocenit se ale nesmí pouze sympatický projev Troyes ale i síla a zkušenosti Montpellieru, které tým dovedly k výhře. V 17. minutě už bylo skóre 2:2 a pokaždé, když se Montpellier ujal vedení, Troyes srovnalo. Zápas nakonec až v 81. minutě rozseknul fantastický Téji Savanier.

Sestava kola - Lafont, Kalulu, Marquinhos, Girotto, Mendes, David, Savanier, Cabella, Neymar, Messi, Sotoca