Zpět na » Serie A » Bayern v Turíně neuspěl: Salihamidžič přestup de Ligta nevyjednal

Serie A - Bayern v Turíně neuspěl: Salihamidžič přestup de Ligta nevyjednal

Bayern v Turíně neuspěl: Salihamidžič přestup de Ligta nevyjednal © skysports.com - De Ligt na zahájení letní přípravy v Turíně

1

Líbilo se

11.07. - První osobní jednání mezi Bayernem a Juventusem průlom nepřineslo, nicméně je stále více jasné, že právě bavorský klub by měl být novým působištěm holandského obránce. Juventus každopádně ze své pozice neustupuje a požaduje přestupní částku převyšující 100 milionů eur.

Sportovní ředitel Bayernu Mnichov, Hasan Salihamidžič, přistál v pondělí odpoledne v Turíně, aby absolvoval první oficiální jednání, které by mohlo odblokovat přestup nizozemského reprezentanta Matthijse de Ligta do Mnichova.

Pondělní schůzky se pochopitelně účastnila také Rafaela Pimenta, hráčova agentka, aby bylo možné vyslechnout všechny tři strany. Odpolední blesková schůzka v Turíně sice žádné novinky nepřinesla, ale v podstatě oficiálně odstartovala jednání, která by měla dovést de Ligta do bavorské metropole.

To, že si de Ligt a Bayern notují, je již zřejmé. V Mnichově na holandského reprezentanta čeká 10 milionový roční plat, stačí tedy přesvědčit o výhodnosti obchodu i turínský klub. Juventus ovšem dál trvá na úhradě výstupní klauzule ve výši 120 milionů eur a zároveň vylučuje možnost částečného umoření sumy v podobě výměny hráčů. Bianconeri chtějí z celé operace vytěžit co nejvíce, aby mohli obratem pokračovat v posilování na přestupovém trhu.

Na druhou stranu nesmí Juventus příliš přehánět své požadavky, mohl by se také ocitnout v situaci, kdy s ohledem na platnost de Ligtovy smlouvy do roku 2024, zůstane s černým petrem v ruce a dostane se na nevýhodnou stranu. Přestup de Ligta je proto letos v létě v zájmu všech.

Nabídka Bayernu Mnichov prozatím nesplňuje požadavky Juventusu, ale jednání budou pokračovat, a to ve velmi vysokém tempu. Salihamidžič optimismus při odletu z Turína jistě neztrácel. „Mluvíme spolu, ale nemohu Vám říci nic více. Optimista? To jsem každopádně.

O de Ligta má podobně jako Bayern zájem také londýnská Chelsea, ta se ovšem zastavila na nabídce ve výši 70 milionů eur, kterou okamžitě dorovnal i Bayern. Rozdíl mezi oběma kluby byl pouze ve výši fixní a variabilní bonusové částky. Další konkrétní kroky už ovšem podnikl pouze Bayern Mnichov, proto bude zajímavé sledovat, zda se bundesligový klub přiblíží alespoň 100 milionové hranici.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články