Zpět na » Serie A » Ultras Inter Milán belgického útočníka nevítají, vyčítají mu jeho poslední odchod

Serie A - Ultras Inter Milán belgického útočníka nevítají, vyčítají mu jeho poslední odchod

Ultras Inter Milán belgického útočníka nevítají, vyčítají mu jeho poslední odchod © skysports.com - Fanoušci Interu z návratu Lukaka nadšeni nejsou

0

Líbilo se

23.06. - Romelu Lukaku je na krok od svého druhého angažmá v Interu Milán, minimálně ale ve svých prvních utkáních se bude potýkat s malou poporou domácího publika. Ultras Interu Milán mu totiž nemohou zapomenout jeho rychlý odchod loni v létě a dávají mu to patřičně znát i po roce.

Belgický útočník s příchodem do Interu dovrší absurdní rok, během něhož stihl z milánského klubu „utéci“ za lepším a téměř do roka a do dne se vrátit „po kolenou“. Ultras Interu ale varují, Lukaku už pro ně není králem, je řadovým pěšákem a podle toho se k němu budou také chovat.

V létě 2021 odcházel Romelo Lukaku, král italské ligy, za 110 milionů eur s velkou nelibostí milánských tifosi do Chelsea. Po roce se vrací zpět, opět k velké nelibosti fanoušků, a Inter za jeho hostování zaplatí 10 milionů eur. „Zůstávám v Interu, s novým trenérem jsem mluvil a rozhovor byl velmi pozitivní,“ prohlašoval Lukaku před rokem, téměř současně ale vedl jednání s londýnskou Chelsea, které se také 12. srpna 2021 upsal. Rozzuření fanoušci ho označili za zrádce a poté, co Lukaku ohlašoval návrat do klubu svého srdce, upadl v naprostou nemilost.

O tom, že slova někdy mohou ranit, by mohl vyprávět. Jak rád by Lukaku prohlášení z loňského srpna vzal zpět. Už v prosinci totiž začal idylický vztah mezi belgickým útočníkem a Chelsea skřípat. Lukaku v rozhovoru pro Sky Italia prohlásil, že se italským fanouškům omlouvá a doufá, že se do Interu bude moci vrátit. Nefungující vztah potvrdil v dubnu také trenér Tuchel a nejvíce ho snad podtrhly statistiky: 44 utkání, 15 branek a 2 nahrávky. Bídná čísla na posilu za 110 milionů eur.

Na jaře se navíc Lukaku rozkmotřil také s agentem, který pro něj dokázal vyhádat dva rekordní přestupy za 24 měsíců a pětiletou smlouvu v Interu a Chelsea. Ïtalský agent si v tisku dovolil kritizovat Tuchelovo špatné vedení hráče, který „je nejlepším střelcem týmu, přestože má mnohem méně odehraných minut“. Lukaku na slova svého zástupce reagoval velmi ostře a zejména ho od té doby na jednání s kluby zastupoval už jen právník Sébastien Ledure.

Ani návrat do Milána ale nebude probáhat hladce. Postarali se o to ultras ze skupiny Curva Nord, kteří na sociálních sítích zveřejnili prohlášení. „Nebudou probíhat žádné protestní akce vůči hráči, ale nikdo by ho neměl jít vítat s šálami nebo vlajkami Curva Nord. To, co bude následovat, si bude muset zasooužit pokorou a prací. Chovali jsme se k němu jako ke králi, teď je to ale jen jeden z mnoha. Pokud by snad oblékl dres Interu, rozhodně na něj nebudeme pískat.“ Nadšené ovace ovšem tifosi Interu také neplánují a tím méně červený koberec. Romelu Lukaku v Interu vítán není a bude trvat douho, než se rána fanoušků zhojí. Pokud někdy. Lukaku bude u tifosi začínat od nuly.

Andrea Suttnerová / as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

za rok ho máme zase u nás.

ovmartin23
Wazz - 24.06. Odpovědět

už v zimě Smajlík 1

Wazz
Nejnovější články