Zpět na » Serie A » AC Milán chce Zaniola, giallorossi první nabídku odmítli

Serie A - AC Milán chce Zaniola, giallorossi první nabídku odmítli

AC Milán chce Zaniola, giallorossi první nabídku odmítli © jerseyeveningpost.com - AC Milán usiluje o záložníka AS Řím, Nicolo Zaniola

2

Líbilo se

01.06. - Ligoví šampioni z Milána nechtějí usnout na vavřínech a pokud mají vyzrát na konkurenci v Serii A také v příští sezóně, musí si udržet vlastní hráče a optimalizovat tým příchodem dalších hráčů. Jednou z posil, po které kromě rossoneri touží i jiné kluby, je reprezentační záložník Nicolo Zaniolo z AS Řím.

AC Milán se na přestupovém trhu zatím pohybuje velice opatrně a není divu. Paolo Maldini a Ricky zatím nemají prodoužené vlastní zaměstnanecké smlouvy a navíc teprve musí dojít na jednání s novým vlastníkem AC Milán, Gerry Cardinalem. Jen on může širšímu vedení klubu prozradit, s jakým rozpočtem mohou do příští sezóny počítat.

Rossoneri ale ani tak v těchto dnech nezaháleli. Divock Origi, mladý belgický útočník je připraven k novému angažmá v AC Milán. Dohoda mezi ním a hráčem existuje a čeká se jen na pokyn k provedení lékařské prohlídky. V pokročilé fázi se nachází také jednání s Renatem Sanchesem, portugalským záložníkem, který je na odchodu z Lille. Po posledních jednáních s jeho agentem, Jorge Mendesem, panuje v sídle AC Milán optimismus a nikdo se netají tím, že přestup je již téměř dojednán.

Zatímco předchozí jednání probíhají veřejně, o tom, že AC Milán usiluje o Zaniola se téměř nemluvilo. Není pochopitelně žádným tajemstvím, že vedení AC Milán mladého záložníka považuje za supertalent italského fotbalu a to i přes zranění, která ho v posledních dvou letech brzdila.

Není ovšem jednoduché zahájit jakýkoliv dialog s AS Řím, protože giallorossi se svého klenotu nebudou chtít vzdát. Přesto v posledních týdnech došlo k prvním nepřímým kontaktům. Jak už to v těchto případech bývá, do hry vstupují prostředníci, kteří by mohli pomoci obchodt uskutečnit. V případě Zaniola se mluví o tom, že by rossoneri mohli nabídnout kromě finančního vyrovnání také některého z hráčů, konkrétně Alexise Saelemaekerse. První reakce giallorossi byla ovšem zamítavá, protože José Mourinho do týmu hledá hráče odlišných vlastností.

V této souvislosti je třeba připomenout, že Zaniolova smlouva vyprší v roce 2024 a v následujících týdnech by AS Řím měl začít zjišťovat, zda chce italský reprezentant v klubu zůstat a za jakých podmínek podepíše nový kontrakt. Případní zájemci by tak mohli paradoxně napomoci minimálně tomu, aby si Zaniolo v klubu vydupal lepší platové podmínky.

AC Milán se každopádně neorientuje pouze na záložníka AS Řím. V meziobdobí se poohlíží také po jiných alternativách. S Bruggami už několik měsíců intenzivně jedná o možnosti přestupu Charlese De Ketelaereho. Belgický mistr by si každopádně jednadvacetiletého ofenzivního záložníka nejraději ponechal ještě jednu sezónu, aby ho měl k dispozici pro boje v Lize mistrů. Pokud se ho tedy Bruggy budou ochotny vzdát, částka za přestup bude muset převyšovat 40 milionů eur.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články