Zpět na » » Dokáže unavený AS Řím vyhrát Konferenční ligu?

- Dokáže unavený AS Řím vyhrát Konferenční ligu?

Dokáže unavený AS Řím vyhrát Konferenční ligu? © news9live.com - Finále Konferenční ligy v Tiraně

0

Líbilo se

25.05. - Giallorossi mají za sebou velice náročnou sezónu v Serii A, opravdové finále mají ale ještě před sebou. Je jím vrchol Konfrenční ligy v Tiraně, které se odehraje ve středu večer. AS Řím do finále bude vstupovat se značnou únavou, na druhou stranu se ale může opřít o velké charisma trenéra José Mourinha a sílu vlastních fanoušků. Bude to ale na výhru stačit?

Nizozemský klub je pro italské fanoušky velkou neznámou. Nemůže se prezentovat týmem nabitým hvězdami první kategorie, většina hráčů Feyenoordu je pro italské tifosi naprostou neznámou. Vyznačují se vysokým presinkem a nepředvídatelností svých útoků. Své by o tom mohla vykládat také Slavie, která se s Holanďany utkala v letošním ročníku celkem čtyřikrát, byla vyrovnaným soupeřem, ale zvítězit nedokázala ani jednou.

S přibývajícími hodinami napětí roste, jak v táborech fanoušků, kde dochází na velice násilné střety, které si vyžádaly již dvě desítky zraněných, tak mezi samotnými kluby. Italští experti se pak dělí na dvě skupiny, jedna věří, že tým vedený kouzlem José Mourinha a nabitý prohlášeními Francesca Tottiho, může vyhrát, druhá skupina tvrdí, že je AS Řím příliš unavený na to, aby dotáhl sezónu do vítězného konce.

Utkání bývá srovnáváno s finálovým zápasem Poháru mistrů z roku 1984 odehrané v Římě, které se finále v Tiraně nápadně podobá. Energií nabitá Tirana jednoznačně fandí římskému klubu, stejně tak ale giallorossi měli navrch v roce 1984, kdy hráli před domácím publikem. Až přílišný optimismus ale může být na škodu a hráči AS by klidně mohli ztratit koncentraci. Čekání na finále už je zdlouhavé a novináři se bojí, že se bude opakovat rok 1984 a giallorossi odejdou s prázdnou.

Tlak dopadá, naštěstí pro samotné hráče, zejména na trenéra Moourinha, který je držitelem čtyř evropských pohárů a měl by giallorossi umět nasměřovat a vést trnitou cestou. Pro spoustu fanoušků i expertů je ovšem doslova zázrak, že se AS dostalo až do finále a podle mnohých na svůj vrchol už dosáhli.

AS Řím se nikdy nemohl spolehnout na zraněného Spinazzolu, který bývá přezdíván nejsilnějším křídlem celé Serie A, talentovaný Zaniolo byl více mimo než k dispozici a záloha bez Mkhitaryana je silná, ale vlastně ne na tolik, aby mohla dominovat. V útoku táhne giallorossi úžasný Abraham, ale Mourinho po něm bude vyžadovat ještě daleko více. Může vlastně jeden jediný hráč tým spasit? V tisku se objevují zprávy o tom, že by Mkhitaryan a Smalling měli do utkání zasáhout a se vší úctou k dalším hráčům AS, doufám, že se to i stane. Protože AS Řím bez nich je naprosto bez lesku.

AS není ve finále favoritem. Dostalo se do něj ale díky velkému odhodlání a tvrdé práci. Bude bojovat do posledního dechu. Feyenoord naopak vstupuje do finálového utkání odpočatý, v lize toho odehrál méně a před odletem do Tirany měl čas na regeneraci. Giallorossi před sebou mají těžký poslední krok, dokáží zvítězit nebo bude José Mouirnho opět trenérem se „zeru tituli“?

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články