Zpět na » Serie A » Prodlouží Neapol smlouvu s Mertensem?

Prodlouží Neapol smlouvu s Mertensem?

Prodlouží Neapol smlouvu s Mertensem? © zimbio.com - Dries Mertens slaví rozhodující gól.

0

Líbilo se

04.04. -

Belgický útočník, Dries Merten, je v kampánském klubu již devátou sezónu a rád by svou kariéru v Neapoli i uzavřel, ale zatím se nezdá, že by klub chtěl uplatnit opci na prodloužení smlouvy za stávajících podmínek.

Hráčův kontrakt na 4 miliony eur ročně Mertensovi vyprší v létě a ve smlouvě je vepsána opce na možné prodloužení kontraktu ze strany Neapole o další rok. Vedení kampánského klubu ale nechce prodloužit při současných platových podmínkách, proto bude muset Dries Mertens ze svého požadavku ustoupit nebo si bude hledat nové angažmá.

Postoj belgického útočníka je jasný - v Neapoli by rád zůstal. Vazba s kampánským klubem se ještě více prohloubila poté, co se v jižní Itálii Mertensovi narodilo letos v březnu i první dítě, které rodiče pokřtili Ciro Romeo. Tedy jménem odkazujícím na neapolskou identitu, jehož se stal Mertens pevnou součástí.

Dries Mertens se v devíti sezonách u Partenopei stal nejlepším střelcem klubu, za azzurri nastřílel úctihodných 144 branek. V letošní sezóně to zatím vypadá, že možná poprvé nedosáhne na dvojciferné číslo vstřelených gólů, ale i tak je ikonou klubu a nedílnou součástí jeho historie.

Jisté je, že Neapol nevyužije opce na prodloužení smlouvy o další rok za stávajícího platu 4 miliony eur. Prezident klubu, De Laurentis, oznámil, že chce výdaje ořezat o 30% a to bylo také důvodem, proč došlo k prodeji Manolase a odchodům Insigneho, Malcuita a Ghoulama. Případ Mertense je ale trochu odlišný, Belgičan tuší, že by Neapol mohla přijít s nabídkou nové smlouvy, pochopitelně ale s nižším platem i s ohledem na stáří hráče.

Trenér Spaletti, který hráče využívá podstatně méně než v předchozích sezónách (letos pouze 15 zápasů z 30), si belgického hráče velice váží, „Je to hráč, který dokáže rozhodnout o osudu utkání a navíc je to jeden z tahounů v šatně.“ Nicméně v šachové partii o novou smlouvu se zatím staví figurky jen do středu pole a nikdo si netroufá táhnout se střelcem. Nebylo by to ale nic nového, i o posledním prodloužení mslouvy před dvěma lety k dohodě obou stran došlo až v červnu. Nebylo by tedy vůbec žádným překvapením, pokud by obě strany zasedly k jednacímu stolu až po sezóně.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články