Zpět na » Serie A » Ostuda veronských ultras před utkáním s Neapolí

Serie A - Ostuda veronských ultras před utkáním s Neapolí

Ostuda veronských ultras před utkáním s Neapolí © ilmattino.it - Hanlivý transparent Ultras Curva Sud

0

Líbilo se

13.03. - V noci ze soboty na neděli se před fotbalovým stadionem Verony objevila plachta vyobrazující ruskou a ukrajinskou vlajku a také souřadnice pro bombardování Neapole. Ultras byli okamžitě zasypáni velkou kritikou a fotbalová Verona se od jejich chování distancovala.

Potupný, hanlivý, trapný. To vše, ale rozhodně ne vtipný ani trefný, jak si patrně mysleli ultras Curva Sud, kteří se hrdinsky na transparent podepsali. Tito radikální fanoušci Verony jsou starými známými. Když naposledy do města zavítala Neapol, přivítaly ji nápisy „neapolský hnůj“, tentokrát pro inspiraci nešli daleko a v době, kdy se celý svět mobilizuje na pomoc Ukrajině trpící ruskou invazivní válkou, přišli s ještě zbabělejším gestem.

Poblíž stadionu Bentegodi ve Veroně se v noci objevil velký transparent s ukrajinskou a ruskou vlajkou doplněný o GPS souřadnice Neapole a výzvou k bombardování. „Pro ty, kteří to nevědí, jsou to souřadnice Neapole. Veronští fanoušci vždy obdivuhodně připraveni využít aktuálních událostí k předvedení své hluboké rasistické idiocie. Jen abychom na tomto příkladu pochopili, kam až může zajít lidská imbecilita a jak se v mozku dokáží míchat velmi vážné věci s nesmysly,“ vzal na sebe odpověnost odpovědi kampánský spisovatel Maurizio De Giovanni. „Jedná se o extrémně závažný čin, který nebere ohled na ukrajinský lid, jenž trpí válkou. Tady už jsou překročeny všechny meze. Nejedná se o klukovinu, ale o trestný čin.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články