Zpět na » Serie A » Neapol vybírá posily pro příští sezónu, mezi jmény figuruje také Antonín Barák

Serie A - Neapol vybírá posily pro příští sezónu, mezi jmény figuruje také Antonín Barák

Neapol vybírá posily pro příští sezónu, mezi jmény figuruje také Antonín Barák © idnes.cz - Stane se v létě Barák hráčem Neapole?

0

Líbilo se

26.04. - Kampánský klub si v současné sezóně už zahraje „pouze“ o třetí místo s Juventusem a tak má dostatek prostoru a času soustředit se na plánování té budoucí. Do týmu míří dvě již potvrzené posily, Gruzínec Kvaratskhelia a Uruguayec Mathias Olivera, Neapoli se ale velice líbí také český reprezentační záložník Antonín Barák a tak klub zjišťuje, zda ho Verona bude ochotná pustit.

Možná je to o v hlavách, možná o schopnostech hráčů nebo trenéra, ale Neapol pokaždé na cílové čáře prohraje, byť do závěrečné rovinky vbíhá s náskokem. Závěr letošní sezóny tak bude opět hořkosladký. Třetí místo v Serii A by byl výborný výsledek, ale fanoušci Neapole věřili ve víc. Cyklus ovšem končí a je potřeba vyhlížet na horizontu nové zítřky. Spousta hráčů v létě odejde a v Neapoli zahájí rok nula, rok přestavby týmu.

S klubem se rozloučí Lorenzo Insigne, Ghoulam, Malcuit, pravděpodobně také Ospina a Mertens. Úspora na platových výdajích bude značná a tak se Neapol může porozhlédnout po čerstvé krvi. Levé křídlo po odchozím kapitánovi Lorenzo Insignem, obsadili azzurri gruzínským hráčem Kvichou Kvaratskheliou, jemuž je teprve jednadvacet let a bude především příslibem do budoucna. Dohoda s hráčem i klubem už je uzavřena, chybí pouze formální oznámení, které nemůže být vydáno dříve než na konci sezóny. Mladý záložník v Neapoli podstoupil lékařskou prohlídku a klub za něj do Gruzie pošle 10 milionů eur. Samotný hráč pak podepíše pěti letou smlouvu s platem ve výši 1,5 milionů eur ročně.

Druhou z letních posil je Mathias Olivera z Getafe. Čtyřiadvacetileté uruguayské křídlo by mělo posílit levou stranu, nicméně přestup ještě není dotažen do detailů. Mezi Neapolí a Getafe nedošlo na podpis smlouvy, který je ale očekáván v příštích týdnech.

Na seznam nových hráčů Neapole se v posledních dnech dostal také český reprezentační záložník, Antonín Barák. Neapol zatím neví, co bude s Ruizem, Koulibalym a Meretem, jemž končí příští léto smlouva a musí ji tedy co nejdříve obnovit nebo se je klub bude snažit prodat. Posilou snů zůstává Victor Osimhen, který fascinuje Manchester United, ale také Arsenal a zbytek ostrovních klubů. Požadovaná přestupová částka ve výši 100 milionů eur je ale zcela mimo dosah Neapole. Daleko pravděpodobnější jsou tak jména Traorého ze Sassuola a Baráka z Verony. O českého reprezentanta, který má za sebou výbornou sezónu v benátském klubu, se zajímá také anglický Tottenham, zájemci ale budou muset sáhnout hluboko do kapsy. Verona nechce zasednout k jednacímu stolu, pokud na něm nebude nabídka v minimální výši 20 milionů eur.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články