Zpět na » Serie A » Od Dybaly po Kessieho – komu v Serii A končí smlouva

Serie A - Od Dybaly po Kessieho – komu v Serii A končí smlouva

Od Dybaly po Kessieho – komu v Serii A končí smlouva © serieatalk.com - Serie A

1

Líbilo se

20.01. - Níže uvedený přehled zohledňuje největší hvězdy italské Serie A, kterým v červnu vyprší jejich stávající smlouvy, ale jednání na klubové úrovni zatím prodloužení nepřinesla. Od Dybaly přes Mertense až po Kessieho. Všechny kluby mají posledních deset dní na to, aby podepsaly nové smlouvy se svými hvězdami.

Inter

Z italských klubů je to právě vedoucí celek Serie A, který má nejvíce hráčů s končícími smlouvami. Vedení klubu se v této chvíli soustředí především na chorvatské duo Brožovič- Perišič. U záložníka je dohoda na spadnutí a je otázkou hodin, kdy přijde ze strany Interu oficiální potvrzení. A také jednání s Perišičem by mohla nabrat přívětivý kurz poté, co chorvatský reprezentant odmítl veškeré nabídky na přestup do zahraničí.

Budoucnost je naopak zpečetěna u uruguayského záložníka Vecina, který v klubu nadále hrát nebude, ale Inter se ho pokusí prodat ještě v příštích dnech, aby tak z jeho smlouvy alespoň něco vytěžil. Na konci sezóny se s dresem Interu Milán rozloučí také Vidal a Kolarov, druhý jmenovaný pravděpodobně ukončí profesionální kariéru a mohl by dál v klubu pokračovat jako technický poradce.

V příštích dnech zároveň vedení Inetur probere smluvní podmínky s D’Ambrosiem, Handanovičem a Ranocchiou. Ve všech třech případech se jedná o hráče, které by si Inter kvůli jejich obrovským zkušenostem rád nechal, ale jen pokud dojde k oboustranné dohodě a zejména snížení platu.

AC Milán

V červnu loňského roku Franck Kessie přísahal milánskému celku lásku až za hrob. Zdálo se, že nová smlouva bude následovat vzápětí, ale nacházíme se v lednu a stále se nic neudálo. Maldinimu a Massarovi, zastupující vedení AC, se nelíbil tlak Kessieho na navýšení platu a nechali si několik týdnů na promyšlení strategie. Reprezentant Pobřeží Slonoviny zatím nemá v ruce nabídku lepší než 6 milionů eur, ale prostřednictvím agenta žádá smlouvu s o dva miliony vyšším platem.

Ticho po pěšině je v tuto chvíli také okolo Romagnoliho, kterému vedení AC okamžitě oznámilo, že nová smlouva počítá se snížením platu, ale obránce ani klub zatím nepotvrdili, že by našli konečnou dohodu.

Posledním hráčem, u něhož klub potřebuje mít jasno je Zlatan Ibahimovič, ale kam se budou ubírat další kroky jeho kariéry, to se uvidí až po sezóně. Do hry totiž vstoupí několik faktorů, mezi nimi hráčovo zdraví, fyzická kondice a také chuť obou stran pokračovat společně.

Neapol

Kromě Lorenza Insigneho, kterému už Neapol dala sbohem a který se na konci sezóny přesune do Toronta, má kampánský klub dalších pět hráčů s končící smlouvou. Počínaje Dries Mertensem, který by v Neapoli dál pokračoval. Klub může smlouvu prodloužit o další rok, ale pravděpodobně hráči navrhne snížení platu až na polovinu.

Poslední výkony by mohly přinést prodloužení smlouvy také Juanu Jesusovi a osmnáct odehraných zápasů v této sezóně je důkazem, že také klub má snahu s hráčem spolupracovat nadále. Minimum šancí na prodloužení smlouvy mají naopak Malcuit a Ghoulam.

V příštích dnech bude nutno vyřešit kontrakt také s Ospinou, ale jeho pozice velice úzce souvisí s Meretem. Neapol si musí vybrat, kdo bude brankářská jednička a s kým tedy prodlouží smlouvu. Ospinovi vyprší v létě, Meretovi v příštím roce.

Atalanta

Klub z Bergama je snad jediný, který prodloužením smlouvy s Freulerem vyřešil problematiku končících kontraktů. Stejný postup platil v případě Iličiče před několika týdny. Jediným hráčem, který na konci sezóny skončí v Bergamu je tak Sportiello.

Juventus

Co bude s Paulem Dybalou? Fanoušci Juventusu ani v půlce ledna neznají odpověď. Stará Dáma by měla do konce ledna hráče dotlačit k rozhodnotí, protože okolo argentinského útočníka krouží hned několik dalších klubů. Větší optimismus koluje ohledně Bernadeschiho a Cuadrada, oba totiž prohlásili, že v Turíně chtějí pokračovat a nové smlouvy jsou na spadnutí.

Opačným směrem se zatím vyvíjí jednání s De Scigliem a Perinem a je velice pravděpodobné, že se oba stanou v létě volnými hráči.

AS Řím

Mkhytaryan i v letošní sezóně dokazuje, že je pro tým velice důležitým článkem. Minulé léto se giallorossi rozhodli, že ještě jeden rok budou chtít mít v týmu arménského reprezentanta. Další prodloužení smlouvy by mohlo být výhodné pro obě strany, ale rozhodnutí nepadne opět dříve než v létě. Zavřené dveře ktýmu má naopak Santon a Fazio. U obou se vedení klubu snažilo nabídnout jim pokračování kariéry v jiném klubu případně rozvázání smlouvy, ale k dohodě nedošlo a hráči tak dokončí sezónu mimo soupisku a na tribuně.

Lazio

Na samotném vrcholu nových smluv je složka se jménem Luiz Felipe. Prodloužení kontraktu brazilského hráče je pro Lazio naprostá priorita. Klub z italské metropole si Felipeho nechce nechat utéct. Otázkou hodin je naopak oznámení podpisu s Adamem Marusicem, který prodloužil o další tři roky.

V létě v klubu skončí nevyhnutelné Strakosha, se kterým se Lazio nepohodlo již před časem. Dostatek prostoru k dohodě naopak dostane Lazio v případě Reiny, Radua a Patrice. Od nich se budou také odvíjet další kroky Lazia na přestupovém trhu.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články