Zpět na » Serie A » Addio Insigne, přestup do Toronta je otázkou hodin

Serie A - Addio Insigne, přestup do Toronta je otázkou hodin

Addio Insigne, přestup do Toronta je otázkou hodin © images.daznservices.com - Insigne

0

Líbilo se

03.01. - SLEDUJEME Kampánská metropole, svatostánek fotbalu, se loučí s reprezentačním útočníkem. Vlastně ještě nemusí. Lorenzo Insigne v dresu Neapole dohraje současnou sezónu. Hned po ní přestoupí do Toronto FC.

V tomto týdnu jsou v Neapoli očekáváni zástupci kanadského klubu, kteří společně s vedením italského klubu dotáhnout do konce přestup Lorenza Insigneho. Pro italského reprezentanta je připravena pětiletá smlouva s platem 8 milionů eur ročně, plus další řada bonusů a výhod. Insigne ovšem ještě před přestupem do kanadského klubu dokončí rozehranou ligovou soutěž v Neapoli.

Dohoda mezi oběma týmy a hráčem tak bude oficiálně představena již v zimní období, ale platná bude až od června 2022. Veškeré burokratické náležitosti je ale třeba dotáhnout do zdárného konce nejpozději do začátku března, kdy se uzavírá přestupové odbobí MLS. Pravděpodobnost, že by přestup kapitána Neapole ještě mohl ztroskotat a Insigne by nakonec zůstal v Serii A je téměř nulová. Prezident klubu, De Laurenis, svou poslední nabádku na 3,5 milionu eur na sezónu nehodlá navýšit. Klub z jižní Itálie si naopak dal za cíl snížit výdaje na hráčské platy o 30%. Nabídku tedy Lorenzo Insigne vyhodnotil jako příliš nízkou i s ohledem na fakt, že v minulé sezóně dokázal vstřelit 19 branek v Serii A a také se výrazně podílel na triumfu Itálie na ME.

FC Toronto pro fanoušky italské Serie A není žádnou velkou neznámou, posledním výrazným hráčem, který se rozhodl posílit kanadský klub, byl Sebastiano Giovinco. Mladý útočník Juventusu a slibná hvězda budoucnosti nikdy v řadách turínského klubu nedostala více příležtostí a tak se rozhodla svou kariéru restartovat přestupem do FC Toronto. Sebastiano Giovinco zde nakonec během čtyř let stihl odehrát 11 soutěžních zápasů, ve kterých nastřílel 68 branek. Uvidíme, zda se bude Insignemu dařit stejně nebo třeba i lépe.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
maro9 - 04.01. Odpovědět

V 11 zápasech 68 branek tpc. Smajlík 3

maro9

Počkej až tohle dá po zimní pauze Lewa Smajlík 3

Tomguncz1
balmain - 04.01. Odpovědět

a zlatej míč vyhraje zase Messi Smajlík 5

balmain

No tak samozřejmě, kdo taky jiný Smajlík 2

Tomguncz1
Nejnovější články