Zpět na » Serie A » Inter zůstává favoritem v boji o titul, tvrdí experti

Serie A - Inter zůstává favoritem v boji o titul, tvrdí experti

Inter zůstává favoritem v boji o titul, tvrdí experti © goal.com - Scudetto Serie A

1

Líbilo se

07.02. - Milánský Inter má sezónu slibně rozjetou, ale kalendář zápasů v únoru slibuje ještě pořádně složitou šachovou partii, ve které se budou dva prát a třetí (nebo čtvrtý) by se mohl nakonec smát.

Víkendové klání mezi Neapolí a Interem mnohé napoví. Oba týmy by potřebovaly ze zápasu odejít s plným počtem bodů a v našlapané tabulce se lehce může stát, že třetí sledující, AC Milán, bude nakonec tím, kdo se bude smát. Zapomínat se ale nesmí ani na Juventus či Atalantu, kteří stále živí minimálně teoretickou šanci na titul.

Rozlosování ligových zápasů v únoru slibovalo parádní podívanou. A ta se potvrdila hned v prvním utkání. Náskok Interu se ztenčil na minimum a z příček zajišťujících Ligu Mistrů vypadla Atalanta. O titul se zdánlivě pere pouze Inter, AC a Neapol, ale ani další týmy ještě neřekly poslední slovo.

Tým vedený Inzaghim zůstává hlavním favoritem na titul, milánské derby ale poukázalo na slabiny Interu. Achylova pata nerazzurri jsou střídání. Tým nemá hráče, který naskočí do utkání z lavičky a dopomůže týmu udržet dobře rozjetý zápas. Stalo se tak s Realem, v derby s Juve, na Olimpicu s Laziem a naposledy proti AC. Ve všech zmíněných utkáních Inter vedl a kontroloval hru, ale na tři body nedosáhl.

Inter posledních dvacet minut sobotního utkání na San Siru byl jen nepovedenou kopií neudržitelného týmu z prvního poločasu. Inter drží první místo v tabulce a má zápas k dobru, po obligátním utkání v poháru ale zavítá na horkou půdu Neapole a bude mít šanci na reparát. Stejně jako v milánském derby se bude jednat o klíčové utkání v boji o titul a hladoví psi na dalších pozicích tabulky budou čekat na svou příležitost.

Ze zaváhání jedné nebo druhé strany bude každopádně těžit AC Milán, které má možnost posunout se v tabulce ještě výše. Pomalu ale jistě tabulkou stoupá také Juventus, který navíc bude chtít srazit Atalantu v přímém souboji. Příchody Vlahoviče a Zakarii vlily novou mízu do žil bianconeri a je třeba ji využít. Juventus začíná vypadat jako Stará dobrá Dáma a otázkou zůstává, kam až dokáže vystoupat nebo zda už je vše ztraceno.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články