Zpět na » Serie A » Zimní přestupové okno italských TOP klubů

Serie A - Zimní přestupové okno italských TOP klubů

Zimní přestupové okno italských TOP klubů © theinterway.com - Lucas Digne

1

Líbilo se

01.01. - V pondělí bude oficiálně zahájeno zimní přestupové období a fanoušci italské Serie A jsou napnuti: Od Interu až po Lazio, jak si budou na trhu vést nejlepší italské kluby? Nabízíme přehled také pro milánský AC, Neapol či Fiorentinu. Jak bude vypadat jejich přestupová aktivita?

Zbývá posledních několik desítek hodin a bude odstartováno přestupové okno, které bude fanouškům po celém světě motat hlavu až do konce ledna. Aktuální ekonomická situace většiny klubů nedává naději tomu, že se dočkáme bombastických přestupů. Všechny týmy Serie A ovšem, někdo více někdo méně, budou posilovat své řady nebo přinejmenším zkusí zalátovat problematická místa sestav. U některých přestupů už je ruka takříkajíce v rukávu a čeká se jen na oficiální potvrzení, u jiných se očekávají dlouhá jednání.

Inter Milán

Vedoucí tým italské Serie A očekává od zimního trhu jediné. Najít alternativu na levý kraj tak, aby Perišič měl možnost občas vydechnout. Zároveň ale nová posila musí být k dispozici na hostování. Nejvíce se v této souvislosti mluví o Lucasi Dignem, francouzském záložníkovi z Evertonu, o kterého se ovšem zajímá také londýnská Chelsea. Před jakýmkoliv posílením týmu navíc Inter potřebuje provětrat soupisku a umístit někam Vecina, Sensiho a Kolarova. Vyjádření Romela Lukaku z posledních dní by naopak neměla vést k návratu belgického útočníka do Interu, alespoň vedení klubu s takovou možností v lednu nepočítá. Co se týká náhradníka za Brožoviče, milánský gigant hledá cestu, jak k týmu přivést Španěla Villara, který momentálně obléká dres AS Řím. A nesmíme zapomenout na to, že leden je vhodná doba na to, aby kluby zahájily vyjednávání o letních přestupech, v případě Interu je zájem zejména o Scamaccu ze Sassuola.

AC Milán

Zranění Kjaera uvrhlo vedení AC Milán do trochu odlišné situace a momentálně je prioritou posílení obranných řad. Sven Botman z Lille je volbou číslo jedna, nutno říci, že pro nejeden evropský klub. Mladík narozen v roce 2000 je velkým příslibem do budoucna, ale ten, kdo si na něj bude chtít pomyslet, musí zaklepat na dveře Lille s částkou okolo 30 milionů eur. Kessi a Bennacer týmové řady opustili kvůli africkému poháru a protože záloha by mohla být pod tlakem, pokusí se AC Milán uspíšit příchod Yacine Adliho z Bordeaux, jehož přestup byl dohodnut s francouzským klubem již loni v létě.

Neapol

Podobně jako AC Milán, také třetí klub ligové tabulky se bude soustředit zejména na obranu. Po odchodu Manolase je nutné najít středního obránce a možná také krajního beka, který by občas nechal vydechnout Mario Ruiovi. Zdá se, že nejdále je v jednání Neapol s Aston Villou, ze které by na hostování do konce sezóny mohl přijít Axel Tuanzebe, ale kampánský klub se musí dohodnout ještě s Manchesterem United, domovským klubem tohoto mladého konžského hráče. Menší uragán by v týmu Neapole mohl způsobit případný odchod Insigneho, ale zda se podaří Torontu přesvědčit italského reprezentanta nebo ne, teprve uvidíme.

Atalanta

Atalanta je jedním z mála klubů, který neřeší finanční situaci. Proto již v předstihu mohlo vedení trenéru Gasperinimu zajistit posílení útoku. Příchod Bogy ze Sassuola byl potvrzen již před svátky a tak se nyní vedení může přeorientovat a hledat posilu do obrany. Do Cagliari by se měl z Atalanty přesunout Lovato a na jeho místo se klub bude snažit přivést některého z mladíků. Největší rozruch je okolo Gattiho (Frosinone) a Viti (Empoli). Další pohyby v lednu pak můžeme očekávat zejména ve směru pryč z Atalanty. Miranchuk je na odchodu do Zenitu a Piccoli by se mohl stěhovat do Janova.

Juventus

Tým vedený Allegrim po špatném zahájení sezóny potřebuje postupovat tabulkou a k tomu bude nutné vylepšít ofenzivu. Zájem o Vlahoviče a Scamaccu je veřejným tajemstvím, ale pravděpodobně zůstane jen u snění. Alternativou by tak mohl být Origi, Milik nebo Icardi. Předtím, než Juve přistoupí k nákupům, potřebuje nutně zeštíhlit vlastní řady. Morata by mohl posílit Barcelonu, Arthur je na cestě do Sevilly a Ramsey by mohl odejít na hostování do Premier League. Kulusevski a McKennie jsou oficiálně na přestupovém trhu, ale odejít mohou pouze pokud by někdo učinil neodmítnutelnou nabídku.

AS Řím

Vedení klubu má v lednu dva úkoly. Dovést Mourinhovi pravého krajního obránce a také záložníka. Žádné finanční harakiry ale nečekejme. Boubacar Kamara, hráč francouzského Marseiile, má končící smlouvu a do Říma by mohl přijít okamžitě. Peníze na přestup by pramenily z bonusů za odehrané zápasy bývalých hráčů AS, Undera a Pau Lopeze. V nejbližších dnech za tyto hráče Řím vyinkasuje celých 21 milionů. Další otevřené jednání má římský klub s Arsenalem, uvidíme zda se dohodnou na přestupu Ainsley Maitland-Nilese.

Fiorentina

Dušan Vlahovič je hráčem, okolo kterého se budou v lednu točit špičkové kluby, ale pokud se nestane nic nečekaného, srbský útočník by měl ve Fiorentině zůstat až do léta. Zimní přestupové okno tedy potřebuje Fiorentina využít k hledání náhrady do útoku. Částečně byl trenér uspokojen s příchodem Ikoné z Lille, ale ruce do klína stále Fiorentina nesložila. Na odchodu je totiž také Kokorin a tak je nutné přivést dalšího útočníka a tím by mohl být Nzola.

Lazio

Sarri očekává od týmu v zimní přestupovém období příchod krajního beka a náhradníka za Immobileho. V případě obrany se mluví nejvíce o Kurzawovi z PSG, jedná se o hostování, případně o Van Aanholtovi z Galatasaraye. V útoku Lazio mluví o Němci Burkardtovi, Lasagnem nebo Kaliničovi.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články