Zpět na » Serie A » Ibrahimović v problémech, hrozí mu předčasný konec kariéry

Serie A - Ibrahimović v problémech, hrozí mu předčasný konec kariéry

Ibrahimović v problémech, hrozí mu předčasný konec kariéry © zimbio.com, fotbalportal.cz - Zlatan Ibrahimovič

0

Líbilo se

17.04. - Pokud se potvrdí, že útočník AC Milán vlastní akcie v jedné ze švédských sázkových společností, nemine ho vysoká pokuta a možná až tříletý zákaz hrát fotbal na soutěžní úrovni. To by v případě brzy čtyřicetiletého hrotového útočníka znamenalo téměř jistý konec kariéry.

Podle deníku Aftonbladet vlastní Švéd desetiprocentní podíl ve švédské sázkové společnosti Bethard, která má své sídlo na Maltě. Ibrahimović nemá vlastnit akcie na své jméno, ale na svou firmu Unknown AB.

Zpráva ze severu Evropy by nemusela být jen spekulace namířená proti kontroverznímu fotbalistovi, který je známý i svými mimofotbalovými aktivitami.

Podíl Ibrahimoviće ve společnosti Bethard údajně pro Aftonbladet potvrdil její generální ředitel Erik Sharp i Maltský úřad pro registraci společností a firem.

„Největší instituce světového fotbalu FIFA a UEFA důrazně zakazují svým hráčům disponovat vlastnickým podílem v sázkových společnostech. V případě prokázaného přestupku v této věci hrozí hráči pokuta minimálně 100 tisíc švýcarských franků a tříletý zákaz všech aktivit souvisejících s profesionálním fotbalem," cituje deník Blick pravidla FIFA a UEFA.

Generální tajemník Švédské fotbalové federace Hakan Sjostrand pro deník Sportbladet prozradil, že žádná diskuse s Ibrahimovićem na toto téma aktuálně neprobíhá.

„Nediskutovali jsme o tom se Zlatanem. Nemyslím na možné sankce, ale chtěl bych od FIFA trochu jasnější předpisy, protože některé z nich jsou nejednoznačné,“ prohlásil.

Ibrahimović v této sezoně navzdory zdravotním problémům a překonání nemoci COVID-19 nastřílel ve všech soutěžích 17 branek a v tabulce nejlepších kanonýrů Serie A mu patří s 15 zásahy dělená čtvrtá příčka.

AC Milán je i jeho zásluhou na druhém místě tabulky s mankem 11 bodů na městského rivala Inter. Nedávno se Ibrahimovič po pěti letech vrátil i do švédské reprezentace, kde v úvodních zápasech kvalifikace MS 2022 pomohl Seveřanům ke dvěma vítězstvím.

Gabriela Průšová / sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články