Zpět na » Serie A » O Milinkoviće-Saviće se před létem znovu rozhořel zájem na evropském trhu

Serie A - O Milinkoviće-Saviće se před létem znovu rozhořel zájem na evropském trhu

O Milinkoviće-Saviće se před létem znovu rozhořel zájem na evropském trhu © PSG Talk - Milinković-Savić má před sebou důležité rozhodování

2

Líbilo se

13.04. - Jedním z pravidelně se opakujících evergreenů přestupových spekulací se během posledních let stal transfer Sergeje Milinkoviće-Saviće. Vytáhlý středopolař Lazia Řím má parametry na to posunout se v pomyslném potravním řetězci zase o kousek výš, se stěhováním ale zatím čeká jak on samotný, tak jeho chlebodárce. Změní se to konečně během nejbližší termínu?

Ve 26 letech právě dospívá do ideálního fotbalového věku. Přesto už za Lazio, do něhož se dostal přes Vojvodinu Novi Sad a belgický Genk, nastřádal celkem 241 soutěžních utkání a v nich 46 přesných zásahů společně s 37 asistencemi, což jsou na spíše zataženějšího záložníka úctyhodné počty.

Skvělými výkony vytlačil svou tržní hodnotu až na 70 miliónů euro, které jsou navíc ještě trošku deformované probíhající ekonomickou krizí. Ačkoliv má v hlavním městě Itálie smlouvu do roku 2024 a platí za stěžejní článek týmu trenéra Simona Inzaghiho, dostatečná nabídka by po letech planých řečí mohla přeci jen Lazio zajímat.

Zákulisní zprávy hovoří o poptávce tří dlouhodobých kandidátů na podpis 21násobného srbského reprezentanta. Dle informací italského deníku La Gazzetta dello Sport jsou jimi Manchester United, Paris Saint-Germain a v neposlední řadě Real Madrid.

Selský rozum favorizuje vcelku jednoznačně PSG, které je finančně v o parník lepší situaci než oba konkurenti, také oni ale mají své důvody zainvestovat. Jak avizoval kouč Ole Gunnar Solskjaer, United se hodlají poohlédnout po středním záložníkovi typu Paula Pogby, jemuž je Milinković-Savić herně velmi podobný, a Real Madrid stejně tak potřebuje mladší, živější alternativy například za Luku Modriće.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články