Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund loví případnou náhradu za Haalanda v Rusku

1. Bundesliga - Dortmund loví případnou náhradu za Haalanda v Rusku

Dortmund loví případnou náhradu za Haalanda v Rusku © Spartak Video - Potatí se Larsson a prosadí se ve vrcholové kopané?

1

Líbilo se

08.04. - Ačkoliv představitelé Borussie Dortmund možnost odchodu hvězdného kanonýra Erlinga Haalanda sveřepě popírají, všudypřítomným spekulacím se zkrátka vyhnout nelze a i oni musejí počítat s nejhorším. Další ofenzivní talent, který by v Signal Iduna Parku tak jako mnoho dalších mohl vyrůst v superstar světového formátu, si našli na ruské půdě, konkrétně ve Spartaku Moskva.

Nor Haaland vletěl do bundesligy jako utržený ze řetězu, a přestože už dříve byl velmi známou nadějí světové kopané, teď o něm ví snad skutečně každý. V pozadí se šušká o jeho přestupu do Chelsea, Manchesteru City nebo Barcelony, přičemž částky za rodáka z Leedsu se počítají v desítkách miliónů euro. BVB takovémuto nátlak nemůže odolávat věčně.

Podobný osud by v ideálním případě mohl potkat také Jordana Larssona. 23letý syn legendárního forvarda Henrika zažívá průlomovou sezónu v moskevském Spartaku, za který letos nasázel 12 ligových gólů. Přidal rovněž 5 asistencí a nejen svými nepopíratelnými geny láká týmy zpátky ze západu Evropy.

Spoluhráč českého reprezentanta Alexe Krále už byl spojován s několika kluby z nejlepších evropských soutěží. Skloňoval se mimo jiné londýnský West Ham a potom právě již zmiňovaný Dortmund. Tržní hodnota pětinásobného švédského reprezentanta vystoupala k 10 miliónům eur.

Důležitým faktorem v dokončení celého přestupu může být letní výměna trenérů Borussie. Do Vestfálska přesídlí Marco Rose, který nahradí prozatímního kouče Edina Terziće. Německý stratég, jenž mezitím dokončí stávající ročník v Mönchengladbachu, má přitom velkou slabost pro talentované mladíky.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 12.04. Odpovědět

rusko Smajlík 2 Smajlík 2 odsud nikdy nic dobrýho historicky nepřišlo

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články