Zpět na » Serie A » Lille se s Neapolí domluvilo na takřka stomiliónovém přestupu. Hráč se však zdráhá

Lille se s Neapolí domluvilo na takřka stomiliónovém přestupu. Hráč se však zdráhá

Lille se s Neapolí domluvilo na takřka stomiliónovém přestupu. Hráč se však zdráhá © 90min.com - Victor Osimhen se ke změně dresu zatím příliš nemá

0

Líbilo se

09.07. - Gennaro Gattuso pokračuje v přestavbě kádru, který zdědil po svých předchůdcích Sarrim a Ancelottim. Další součástí skládanky by se měl stát útočník Lille Victor Osimhen. Přestože oba kluby už dořešily vše potřebné a jediné, co tedy zbývá, je papírování a oficiální potvrzení, samotný fotbalista se stále ostýchá definitivně kývnout na přesun do Itálie.

Nigerijský forvard má za sebou průlomovou sezónu v Ligue 1, když třinácti góly a pěti asistencemi výrazně přispěl k výslednému pátému místu svého mužstva. Teď je po něm sháňka v celé Evropě, přičemž se dlouho zdálo, že nejrychleji jeho koupi zrealizuje Neapol. Jednání se skutečně nacházejí ve velmi pokročilé fázi, aktuální situace je však značně nejistá.

Netrvalo dlouho a celek z jihu Apeninského poloostrova našel s momentálním zaměstnavatelem Osimhena společnou řeč. Částka 80 miliónů eur v očích Lille představuje adekvátní nabídku. Stejně tak už se Neapol shodla s hráčovým agentem, který svému klientovi vyjednal hned dvojnásobnou gáži v porovnání s tou stávající.

Všichni tak čekají na závěrečné slovo 21letého snajpra. Ten se ovšem vyrovnává s nedávnou smrtí otce a před učiněním klíčového rozhodnutí si nechává dostatek času na rozmyšlenou. Několik zahraničních zdrojů přitom informovalo, že rodák z hlavního města Lagosu by preferoval spíše laso z Premier League.

Ať už se Osimhen bude stěhovat na ostrovy, nebo do Itálie, v obou případech si vyzkouší již třetí soutěž z TOP 5 evropských lig. Jako mladíček hrající do té doby pouze na afrických trávnících se totiž pokusil prorazit rovnou ve Wolfsburgu, než jej však před uplynulým ročníkem za 14 miliónů eur angažovalo právě Lille, musel ještě o svých kvalitách přesvědčit v belgickém Charleroi.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články