Zpět na » Serie A » Neapol chystá příchod dvojice hráčů z Lille v hodnotě vyšší než 100 miliónů eur

Neapol chystá příchod dvojice hráčů z Lille v hodnotě vyšší než 100 miliónů eur

Neapol chystá příchod dvojice hráčů z Lille v hodnotě vyšší než 100 miliónů eur © 90min.com - Victor Osimhen a jeho kolega Gabriel mají nakročeno k dalšímu společnému angažmá

0

Líbilo se

30.06. - Koncem loňského roku se v Neapoli měnili trenéři. Odvolaného Carla Ancelottiho nahradil Gennaro Gattuso, změn se však přes léto dočká nejspíše také kádr prvního mužstva. Celek z jihu Itálie se zaměřil na dva talentované fotbalisty Lille, kteří by měli tápající tým znovu vytáhnout mezi nejlepší čtyřku Serie A.

Partenopei nezažívají lehké časy. Po Mauriziovi Sarrimu se kormidla A-týmu chopil Carlo Ancelotti, zkušený stratég ovšem na druhé místo ze své úvodní sezóny navázal chabými výsledky v první polovině následujícího ročníku. Navíc se dostal do křížku s kontroverzním klubovým šéfem Aureliem De Laurentiisem a přestože s týmem postoupil do vyřazovacích bojů Ligy mistrů, byl dva dny před loňským Štědrým dnem zbaven funkce a propuštěn.

Netrvalo dlouho a volné místo zacelil Gennaro Gattuso, jenž s mužstvem začal restrukturalizační proces. Již v průběhu ledna přišli Stanislav Lobotka, Petagna či Diego Demme, seznam posil tohoto kalendářního roku ale ještě nejspíš není konečný.

Gabriel spolu s Osimenem zatím patří Lille

Neapol totiž údajně jedná s francouzským Lille na téma hned dvou talentovaných fotbalistů. Útočník Victor Osimhena střední obránce Gabriel platí za jedny z nejtalentovanějších plejerů Ligue 1 a sháňka po nich je snad ve všech dalších TOP evropských ligách. Jejich angažování by však tým ze stadionu San Paolo rozhodně nevyšlo levně.

Čtvrtý celek uplynulé sezóny francouzské ligy cenu obou svých drahokamů dohromady stanovil na rovných sto miliónů eur. Zatímco hodnotu Osimhena vyčíslil na sedmdesát miliónů, Brazilec Gabriel by vyšel podstatně levněji a to sice na třicet miliónů. Ani jedna z částek ještě nezahrnuje případné bonusy.

Ekonomickou sílu Neapol dostatečnou má, otázkou však zůstává, jaký je postoj samotných hráčů. Na rozdíl od Lille totiž Gattusovi svěřenci zatím nemají z šestého místa zdaleka jistou ani účast v Evropské lize, o Champions Leaguenemluvě. Konkrétně autor letošních osmnácti soutěžních branek Osimhen podle zahraničních médií preferuje přesun do Anglie.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články