Zpět na » Serie A » Tottenhamu uteče klíčový obránce zadarmo. Už řeší nabídky ze Serie A

Serie A - Tottenhamu uteče klíčový obránce zadarmo. Už řeší nabídky ze Serie A

Tottenhamu uteče klíčový obránce zadarmo. Už řeší nabídky ze Serie A © 90min.com - Jan Vertonghen řekne Tottenhamu zanedlouho sbohem

1

Líbilo se

22.06. - Osm let trvající severolondýnský románek se nejspíše chýlí ke konci. Stoper Jan Vertonghen má na moderním Tottenham Hotspur Stadium platnou smlouvu jen do posledního června a nic nenasvědčuje tomu, že by zde měl své působení prodloužit. Zájemce má už teď hlavně z Apeninského poloostrova.

Do britské metropole se stěhoval v létě 2012 z Ajaxu Amsterdam, okamžitě se chytnul a během nadmíru úspěšných osmi ročníků nastřádal u Spurs přes 300 soutěžních zápasů. Loni si s klubem zahrál dokonce finále Ligy mistrů.

Teď se však 33letý bek strachuje, aby nebylo nadcházející domácí utkání proti West Hamu jeho poslední v dresu Tottenhamu. Vedení Kohoutů s jednou z klíčových postav zatím nedokázalo vyjednat ani prodloužený kontrakt do konce sezóny 26. července.

Volný hráč světové kvality, který navíc oplývá značnými zkušenostmi, to je v době ekonomické krize žádané zboží. Vertonghenova agenta už prý kontaktovalo několik italských celků, mezi nimi například Neapol či Inter Milán. Nejvíce ovšem o získání belgického reprezentanta podle všeho usiluje AS Řím.

Tým z věčného města má se stopery z Premier League za poslední dobu skvělou zkušenost. Vynachválit si nemůže AS Chrise Smallinga, jenž hostuje z Manchesteru United. Právě v případě, že se nepodaří s Red Devils dohodnout na trvalém přesunu, umístí portugalský trenér Paulo Fonseca Vertonghena na první příčku svých přestupových cílů.

Pokud ovšem Smalling definitivně opustí ostrovy, angažování Vertonghena by se nejevilo příliš reálně. Římané už mají tak na soupisce šest středních obránců a sedmý do party by již v kabině nemusel dělat dobrotu. Italská média i přesto informují o připravované smlouvě na dva roky s možností prodloužení o dalších dvanáct měsíců pro držitele bronzové medaile z mistrovství světa v Rusku.

Vojt?ch Olšr / dailymail.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články