Zpět na » Serie A » Neapol ještě není vyléčená, tvrdí Gattuso po vítězství nad Sassuolem

Serie A - Neapol ještě není vyléčená, tvrdí Gattuso po vítězství nad Sassuolem

Neapol ještě není vyléčená, tvrdí Gattuso po vítězství nad Sassuolem © The Independent - Gennaro Gattuso

0

Líbilo se

23.12. - Největší z jihoitalských klubů vskutku neprožívá ideální období. Kádr se přel s vedením, před nedávnem se navíc měnil trenér. Byl to ale právě nově jmenovaný lodivod Gennaro Gattuso, který alespoň částečně odkryl z týmu deku. V neděli jej totiž po osmi ligových utkáních dovedl k vítězství. S mančaftem však prý ještě má na čem pracovat.

Osmá příčka v tabulce rozhodně není vysněnou pozicí klubového bosse Aurelia De Laurentiise a zbytku vedení. Všichni neapolští příznivci teď doufají, že Gattuso konečně zavelel k cestě vzhůru. Sassuolo včera porazil na venkovní půdě 1:2, rozhodující branku si ale do vlastní sítě vstřelili domácí až ve čtvrté minutě nastavení. Smolařem dne se stal středopolař Obiang.

Víme, na čem jsme. Vždyť jsme poslední dva měsíce nevyhráli. Tyto body nám pomohou, vše se však nevyléčí okamžitě. Jsme ale silný tým a už vidíme záblesky něčeho nového,” svěřil se stále nepříliš zkušený trenér médiu Sky Sport Italia.

Nepotřebujeme přidávat na kvalitě. Jen je třeba vše vybalancovat a užívat si fotbal. Už roky se tady hraje rozestavení 4-3-3, takže na jeho vyšperkování musíme zapracovat,” pokračoval.

Velkým tématem byl po zápase záložník Neapole Fabian Ruiz, jenž po vystřídání zlostně nakopl střídačku. „Museli bychom hrát perfektně, abychom mohli Fabiana dostatečně podpořit v pozici na spodním hrotu diamantu. Nyní mu tam nejsme schopni dostatečně pomoci, navíc se nejedná o jeho přirozený post. Jak jsem se již zmiňoval, potřebujeme teď hlavně stabilitu.

Dnes mi trochu chyběl rychlejší přechod do útoku. Chodili jsme do protiútoků příliš pomalu. Schází nám hráč, který by tomu dal jiskru. Naši chlapi ale makali na sto procent. Musí se smířit s tím, že na ně budu 24 hodin denně řvát. To je můj styl,” přiznal bývalý skvělý hráč Glasgow Rangers či AC Milán.

Allanova vyrovnávací branka podle médií sundala hráčům závaží z nohou. Gattuso souhlasí. „Většina našich fotbalistů hrála důležitou roli v historii klubu, teď si však procházejí jiným obdobím, než na jaké jsou zvyklí. Musíme se lépe sehrát a kvalitněji pokrývat hřiště.

Legendární defenzivní štít se nevyhnul ani otázce týkající se osmifinálového dvojzápasu s Barcelonou v Lize mistrů. „Barcelona je stále ještě daleko. Samozřejmě to bude obtížné, prvně se však musíme soustředit na zápasy s Laziem, Interem a tak podobně.

Právě milánský velkoklub čeká Neapol jako premiérový duel v roce 2020. Šlágr Serie A se rozehraje po sváteční přestávce 6. ledna od 20:45.

Vojtech Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články