Zpět na » Serie A » Ancelotti je na dlažbě, nezachránila ho ani výhra nad Genkem

Serie A - Ancelotti je na dlažbě, nezachránila ho ani výhra nad Genkem

Ancelotti je na dlažbě, nezachránila ho ani výhra nad Genkem © express.co.uk - Carlo Ancelotti

0

Líbilo se

11.12. - Hořkou příchuť měla včerejší výhra Neapole nad Genkem v rámci závěrečného kola skupinové fáze Ligy mistrů pro trenéra italského klubu Carla Ancelottiho. Ani jasný triumf 4:0 nad belgickým protivníkem a zajištění postupu do vyřazovací fáze ho totiž neuchránil od toho, aby dostal od vedení klubu výpověď.

Hattrick polského útočníka Arkadiusze Milika, který ještě po přestávce podtrhl čtvrtým gólem Mertens, sice znamenaly radost pro fanoušky partenopei, nicméně legendárnímu kouči Carlu Ancelottimu přinesl výsledek 4:0 pouze smutek.

Protřelý kouč doplatil na špatnou výsledkovou sérii svého týmu, který devět zápasů v řadě nepoznal vítěznou radost a v tabulce Serie A se ho místo boje o titul momentálně týká spíše otázka samotného postupu do příštího ročníku evropských pohárových soutěží. Na šestou příčku totiž v tuto chvíli ztrácí sedm bodů.

„Vedení Neapole se rozhodlo odvolat z funkce prvního týmu Carla Ancelottiho. Úcta, přátelství a vzájemný respekt mezi ním a prezidentem Aureliem De Laurentiisem zůstávají nedotčeny," napsal klub na svém Twitteru.

Ancelotti už ale dobře tušil, že se asi blíží jeho konec ve funkci. „Máme domluvenu schůzku s prezidentem. Doufám, že zůstanu, ale záleží na rozhodnutí prezidenta. Tenhle tým má kvalitu, kterou ukázal v Lize mistrů, jen v lize ne. Zatím mi nic neřekli, připravoval jsem se jen na zápas. Jestli odstoupím sám? To jsem nikdy v životě neudělal," řekl včera Ancelotti.

Žhavým kandidátem na uvolněné místo je v tuto chvíli Gennaro Gattuso, který v létě skončil na lavičce milánského AC.

Naopak Carlo Ancelotti je velkým adeptem na volná místa v Arsenalu nebo Evertonu.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články