Zpět na » Serie A » Bude Francesco Totti kandidovat na funkci prezidenta Itálie?

Bude Francesco Totti kandidovat na funkci prezidenta Itálie?

Bude Francesco Totti kandidovat na funkci prezidenta Itálie? © corriere.it - Francesco Totti

3

Líbilo se

30.01. - Možná se to někomu může zdát jako aprílový žertík, ale opak je pravdou. Francesco Totti, kapitán a živoucí legenda AS Řím, by se mohl ucházet o post prezidenta Itálie. Ve čtvrtečních volbách totiž italský fotbalista obdržel pět hlasů, díky kterým se může stát prezidentským kandidátem.

Poslední italský prezident Giorgio Napolitano odstoupil z funkce kvůli srdečním komplikacím a ve čtvrtek proběhlo první kolo volby jeho následníka. Totti v něm obdržel pět hlasů. Napolitano byl prezidentem Itálie od května roku 2006. Informace přinesl Mediaset.

V Itálii neprobíhá přímá volba prezidenta jako v naší zemi, hlava státu je volena nepřímo zákonodárci. Hlasování probíhá jako tajné, účastní se ho 350 senátorů a 630 poslanců, kteří tvoří Senát a Poslaneckou sněmovnu, a dále rovněž 58 regionálních zástupců.

Pět politiků ve čtvrtečním hlasování odevzdalo svůj hlas Francescu Tottimu, který tak má hypotetickou šanci stát se italským prezidentem. Nicméně je zde jeden háček, na který upozornila předsedkyně Poslanecké sněmovny Laura Boldrini, a totiž že Tottimu je teprve 38 let, zatímco dle Ústavy by prezidentský kandidát měl být osobou starší 50 let.

Ofenzivní génius, který celou svou profesionální kariéru zasvětil jedinému klubu, a to AS Řím, letos za Vlky nastoupil k 21 utkáním, v nichž nasázel šest branek. Totti by se po skončení hráčské kariéry údajně rád stal trenérem a jednou vedl Giallorossi k úspěchům z pozice kouče.

Kam dál?

Ond?ej Hlavá? / Football-Italia.net, Fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články