Zpět na » Serie A » Pogbu odmítly milánské celky i AS Řím

Pogbu odmítly milánské celky i AS Řím

Pogbu odmítly milánské celky i AS Řím © gazzetta.it - Paul Pogba

1

Líbilo se

29.01. - Agent Paula Pogby oznámil, že svého klienta v minulosti nabízel několika italským gigantům, ale ani jeden z nich neprojevil dostatek víry ve schopnosti mladého hráče. Jednalo se o oba kluby z Milána a AS Řím.

Fotbal přináší mnoho zajímavých příběhů. Některé kluby získají domnění, že jistý hráč nesplňuje jejich očekávání a odešlou jej jinam. To byl případ Manchesteru United, který nechal zadarmo odejít francouzského talenta Paula Pogbu. Jeho agent v tu chvíli svého klienta nabízel několika evropským velkoklubům. To byl případ Interu Milán, AC Milán a římského AS. Potenciál v Pogbovi viděl až Juventus Turín a teď si může blahopřát.

Francouzký záložník patří k nejlepším hráčům na svém postu v Itálii a jeho cena raketově stoupá. Pogba je pilířem záložní řady Juventusu Turín, ale nechybělo mnoho, aby svůj talent rozvíjel v některém jiném italském velkoklubu. Známý italský agent Mino Raiola, který zastupuje například také Zlatana Ibrahimoviće nebo Maria Balotelliho, prozradil, že mnoho klubů odmítlo Paula Pogbu, kterému skončil kontrakt u United.

V rozhovoru s deníkem Gazzetta dello Sport Raiola uvedl: „Když jsem o něm mluvil s AC Milán, měli jasný plán. Chtěli si vzít hráčova práva napůl s Janovem a poslat ho ta na hostování. To se nám ale nelíbilo. Inter Milán řekl, že ho nechce, protože by tím poškodili vztah s trenérem Alexem Fergusonem.“

„Když jsem se sešel s Juventusem Turín, dohoda byla jasná: „Vezmete si ho, dostane dostatek prostoru, bude mít plat jako normální hráč prvního týmu a veškerá odpovědnost bude na vás. Berte nebo nechte být. Rozhodně ho nepošlete na žádné hostování.“

„První člověk, kterému jsem Paula nabídl, byl sportovní ředitel římského AS Walter Sabatini. Pamatuji si, jak mi říkal: Raiolo, od tebe jsem nikdy nedostal žádnou dobrou nabídku. Vzal jsem pero a na kousek papíru napsal ‚Pogba‘,“ vzpomíná uznávaný hráčský agent.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články