Zpět na » Serie A » AC Milán by mohl převzít trenér stříbrných Argentinců Sabella

AC Milán by mohl převzít trenér stříbrných Argentinců Sabella

AC Milán by mohl převzít trenér stříbrných Argentinců Sabella © thefa.com - Alejandro Sabella

2

Líbilo se

28.01. - Dny Filippa Inzaghiho na lavičce AC Milán jsou s největší pravděpodobností sečteny, kdo se stane jeho nástupcem, je zatím ve hvězdách. Podle nejnovějších informací by mohla volba překvapivě padnout na Alejandra Sabellu, který na loňském světovém šampionátu dovedl argentinskou reprezentaci k zisku stříbrných medailí.

Rossoneri v posledních čtyřech kolech Serie A získali jediný bod, navíc prohráli i poslední utkání s Laziem Řím, kterému podlehli 0:1, v Coppa Italia, a to i přesto, že celek z hlavního města šetřil mnoho opor. S Laziem prohrál Milán i v posledním ligovém kole, a to poměrem 1:3.

Trenér Inzaghi zatím sice od týmu odvolán nebyl, dá se však očekávat, že v brzké době k tomu dojde. Živě se samozřejmě už pár dní spekuluje o tom, kdo by jej mohl u kormidla AC nahradit. Doposud padala jména jako Luciano Spalletti, Antonio Conte či Vincenzo Montella, podle Football-Italia.net je však ve hře ještě jeden velký kandidát.

A tím je impulzívní Alejandro Sabella, který naposledy trénoval argentinský národní tým, s nímž na mistrovství světa v Brazílii dokráčel až do finále, kde byl pokořen Němci. Pro Sabellu by to nebyla první zkušenost s italskou Serií A, v roce 2001 totiž dělal asistenta Danielu Passarellovi v Parmě.

Vedení AC Milán prý hledá na post nového trenéra někoho, kdo by v týmu nastolil železnou disciplínu. Předchozí kouč Clarence Seedorf i ten současný, Inzaghi, sázeli zejména na kamarádský přístup, což se jim ale ve výsledku příliš nevyplatilo a kabina Rossoneri je údajně značně nejednotná.

Kam dál?

Ond?ej Hlavá? / Football-Italia.net, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články