Zpět na » Serie A » Mourinho chtěl Nedvěda do Interu, tvrdí Raiola

Serie A - Mourinho chtěl Nedvěda do Interu, tvrdí Raiola

Mourinho chtěl Nedvěda do Interu, tvrdí Raiola © zimbio.com - Pavel Nedvěd

1

Líbilo se

29.01. - Pavel Nedvěd, legenda českého fotbalu a současný ředitel Juventusu Turín, klubu, ve kterém strávil osm sezon a stal se během nich jeho ikonou, mohl podle jeho tehdejšího agenta Mina Raioly přestoupit do Interu Milán, kam jej před lety vábil někdejší lodivod Nerazzuri a současný manažer londýnské Chelsea José Mourinho.

Nedvěd ukončil svou profesionální hráčskou kariéru, během níž dokázal vyhrát i Zlatý míč, v roce 2009. Ve své poslední sezoně odehrál za Juventus 44 soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil sedm branek. Brzy poté se stal členem vedení Bianconeri, v současné době zastává funkci ředitele klubu.

"Sepjetí Pavla Nedvěda s Juventusem byla věc, která mne vždy udivovala. On pořád opakoval: Miluju tenhle klub, nechci z něj nikdy odejít. Není divu, že se právě on stal pro fanoušky Staré dámy legendou. Je to výjimečný srdcař," poznamenal Mino Raiola na Nedvědovu adresu.

Známý italský hráčský agent přesvědčoval svého klienta, aby přestoupil do Interu. "Zavolal mi Massimo Moratti, tehdejší prezident Interu, a domluvil si s námi večeři, na které byl i Pavel, a přišel tam i Mourinho," nechal se slyšet Raiola.

A pokračoval dále. "Mourinho řekl Nedvědovi: Pojď k nám a pomož nám vyhrát treble, moc rád bych tě viděl v modro-černém dresu. Pavel pak mluvil s rodinou Agnellisových, někteří mu řekli, že to pro něj může být výzva, jiní že by jim tím zlomil srdce. Nedvěd se rozhodl zůstat věrný klubu, který miloval a stále miluje."

Kam dál?

Ond?ej Hlavá? / Football-Italia.net, Fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články