Zpět na » » Kapitán Hradce Králové Adam Vlkanova přestupuje do Plzně. Opačnou stranou jdou Čihák a Trusa

- Kapitán Hradce Králové Adam Vlkanova přestupuje do Plzně. Opačnou stranou jdou Čihák a Trusa

Kapitán Hradce Králové Adam Vlkanova přestupuje do Plzně. Opačnou stranou jdou Čihák a Trusa © fcviktoria.cz - Adam Vlkanova přestupuje do Plzně

0

Líbilo se

31.08. - Jeho potencionální odchod z Hradce Králové byl zřejmě nejsledovanější přestupovou kauzou tohoto přestupového období v našem rybníčku. Přes rokování se Slavií i Spartou ale Adam Vlkanova míří za Ligou Mistrů do Plzně. Za “votroky” naopak bude hrát plzeňská dvojice Filip Čihák a Matej Trusa, kteří budou v Hradci hostovat.

Adam Vlkanova je obrovskou postavou hradeckého fotbalu. Své první fotbalové krůčky udělal právě tam. Po odchodu do Prahy se již po roce do Hradce vracel a tentokráte do místního FC. Přes následné hostování v Čáslavi a starty za Převýšov se dostak až do A-týmu, kde se takřka hned začal prosazovat. Sezóna v nejvyšší soutěži se mu sice nepovedla ale ve druhé lize patřil od té doby zase mezi nejlepší.

Minulá sezóna pro něj byla životní. Jako kapitán svůj Hradec Králové vedl do bojů Fortuna:Ligy, kterou sezónu předtím vybojoval. Dal 6 gólů, na 11 přihrál a Hradec byl jedním z příjemných překvapení loňského ročníku. A nejen díky číslům, ale také díky předvedené hře, práci a vůdcovství byl najednou Vlkanova považován za jednoho z nejlepších hráčů naší soutěže.

A to samozřejmě přilákalo spoustu zájemců. Slavia i Sparta ale zůstali stát na místě kvůli částce, kterou východočeský klub za svou hvězdu požadoval. Vzhledem ke končícímu kontraktu jí kluby čekaly daleko nižší.

Po postupu do Ligy Mistrů ho tedy získala Viktoria Plzeň. Hradci zaplatí 12 milionů korun a na hostování tam pošle dvojici hráčů. Jsou jimi obránce Filip Čihák a slovenský útočník Matej Trusa.

Jsem nadšený, že to vyšlo a můžu se ve své kariéře posunout o krok dál. Co je víc, než přijít do klubu, který teď vyhrál titul a ještě se dostal do Ligy mistrů. Je to nádhera a já moc doufám, že budu platný pro tým,“, okomentoval svůj přestup 27letý reprezentant

David Suchý / fcviktoria.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Robur - 31.08. Odpovědět

Vlkanova by měl zejména vypadnout z České ligy

Robur
Nejnovější články