Zpět na » » Plzeň v Budějovicích spasil až v nastavení Mosquera

- Plzeň v Budějovicích spasil až v nastavení Mosquera

Plzeň v Budějovicích spasil až v nastavení Mosquera © fcviktoria.cz - Jhon Mosquera spasil Plzeň

0

28.08. - REVIEW Plzeň se po bujarých oslavách postupu do Ligy Mistrů, kde byla nalosována do skupiny smrti, musela znovu nachystat na zápasy domácí soutěže. Včera jí čekaly České Budějovice a za zápasem museli svěřenci Michala Bílka ven. A jednoduché to rozhodně nebylo. Spasitelem se stal až ve čtvrté minutě nastavení Kolumbijec Jhon Mosquera.

Viktoria na své první šance stejně jako budějovické Dynamo čekala více než půl hodiny. Šance Erika Jirky a Fortune Basseyho, dvou nových posil, zneškodnil výborný Lukáš Havel v obraně Českých Budějovic. Míč do sítě nedostal ani Pavel Bucha, který v koncovce selhal. Poločas tak skončil bez gólů a na ten jediný jsme si ještě měli nějakou chvíli počkat.

Ve druhém poločase měl na hlavě vedoucí gól budějovický Martin Sladký. Jeho zakončení hlavou z blízka ale skončilo na tyči. Neuchytila se ani zakončení Jemelky, Chorého ani Buchy. Hráči Plzně zkrátka nevyzrály na debutujícího brankáře Janáčka. Právě Chorého zakončení nakonec v bráně skončilo. Bylo ale rukou, a tak gól nebyl uznán. Nakonec to byl Jhon Mosquera, který se v čase 93:28 prosadil hlavou po rohovém kopu.

Viktoria jela do Budějovic jako velký favorit ale nenápadný a kousavý soupeř se nakonec ukázal jako poměrně těžký úkol. Parádní výkon 21letého Martina Janáčka v bráně a Lukáše Havla v obraně byl jedním z hlavních důvodů problémů plzeňských. Tradiční výhra o jeden gól ale přeci jen přišla.