Zpět na » FNLiga » Druholigový lídr z Vyškova se utká s Realem Madrid

Druholigový lídr z Vyškova se utká s Realem Madrid

Druholigový lídr z Vyškova se utká s Realem Madrid © @mfkvyskov.cz - Hráči MFK Vyškov

3

Líbilo se

07.02. - VIDEO MFK Vyškov s velkou pompou míří za vítězstvím v druhé lize a postupem mezi elitu. Cesta sice ještě bude dlouhá, ale i příprava ukazuje, že to tento tým myslí vážně.

Pro zápasy během zimní pauzy si vybral hned tři prvoligové slovenské celky Slovan Bratislava, MFK Skalica a AS Trenčín. S prozatím vedoucím týmem slovenské ligy z Bratislavy ubojoval remízu 2:2, Skalica s nimi padla 0:1, jediný pátý Trenčín dokázal Vyškov porazit 1:0. I z konfrontace s českými prvoligovými celky jednoznačně vyplynulo, že Vyškov má kvality na to jim konkurovat. Ze zápasů se Zlínem i Baníkem Ostrava si shodně odnesl remízové výsledky 0:0.

Tím ovšem příprava vedoucího celku druhé ligy ani zdaleka nekončí. Už v sobotu 10. února se totiž vydává na soustředění do slunečného Španělska, kde se utká i s celkem se slavným jménem Real Madrid. Jedná se sice o rezervu věhlasného celku, nic to ovšem nemění na prestižnosti tohoto zápasu.

Původně béčko prvoligové giganta nese jméno Real Madrid Castilla a hraje třetí divizi španělské fotbalové ligy. Další lahůdkou tohoto střetnutí bude i fakt, že jejich trenérem je bývalý slavný hráč Raúl, který odehrál za Áčko Realu 550 utkání a vstřelil v nich 228 branek. Zahrál si i za Schalke 04 nebo Al-Sadd. Kariéru dohrával v americkém týmu New York Cosmos.

Druhým přípravným střetnutím ve Španělsku se stane zápas s CD Leganés B jen o dva dny později. Bude se jednat o zajímavou konfrontaci s partnerským klubem Vyškova. Leganés totiž vlastní americká společnost Blue Crow Sports Group (BCSG), pod kterou patří právě i lídr druhé české ligy. Ostatně z Leganés dorazily poměrně nedávno do Vyškova i dvě posily - obránce Aziz Kayondo a křídelník Issa Fomba.

V zimní přípravě ovšem došlo i k dalšímu posílení soupisky. Přišel nizozemský stoper Bart Straalman, který má na svém kontě i starty v nizozemské Eredivisie či Ligue 2. Další posilou se stal Allan Delferriere, který před příchodem do Vyškova nastupoval za skotský Hibernian. V neposlední řadě nejnovější akvizicí se stal Patrik Schön, jenž přišel z Jablonce. Dříve ovšem válel především za Varnsdorf, kterému se i díky němu až překvapivě dařilo v druhé lize.

Vyškov má momentálně čtyřbodový náskok na druhou Duklu Praha. Od třetího Táborska jej ovšem už dělí propast v podobě 8 bodů. Pravděpodobně si to tak o šanci na postup rozdají právě Dukla s Vyškovem. A pevně věřím, že právě druhý jmenovaný klub by se mohl stát určitým zjevením po případném postupu do 1. ligy. Na špičku to zatím asi nebude, ale s některými jinými soupeři by jednoznačně mohl být konkurenceschopný.

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články