Zpět na » Premier League » Chelsea, Manchester United nebo Bayern, Kde skončí Zidane?

Chelsea, Manchester United nebo Bayern, Kde skončí Zidane?

Chelsea, Manchester United nebo Bayern, Kde skončí Zidane? © iconsport.photo - Zinedine Zidane

1

Líbilo se

29.02. - Už je to nějaká doba od chvíle, kdy Zinedine Zidane opustil lavičku Realu Madrid. jeho druhé angažmá se mu moc nevyvedlo. Psal se rok 2021 a od té doby nikde netrénoval, ačkoliv je s ním spojována řada velkých klubů prakticky od doby, co odešel. Mezi hlavními zájemci je Manchester United, Chelsea a Bayern Mnichov. Zidane se údajně chce vrátit.

Zinedine Zidane už byl vítězem jako hráč. Legendární francouzský středopolař vyhrál mistrovství světa i Evropy a trofeje sbíral i v Realu Madrid nebo Juventusu. Když začal na lavičce Realu Madrid, vypadalo to jako řešení z nouze. Zidane prakticky neměl zkušenosti. Trénoval maximálně tak béčko Los Blancos. On ale vyhrál třikrát v řadě Ligu mistrů. Neskutečný počin, který nečekal opravdu nikdo. Do Madridu se ale následně vrátil. Tolik úspěšné angažmá už to ale nebylo. Fanoušci si jeho odchod doslova přáli.

Když tak lavičku Los Blancos v roce 2021 opustil, všem se nějak oddechlo, když se vrátil Carlo Ancelotti. Očekávalo se ale, že Zidane dlouho bez klubu nezůstane. Spojován byl se spoustou klubů, ale třeba i francouzskou reprezentací. Doposud si ale nový klub nenašel. V dokumentu o Marcelu Lippim však prozradil, že k trénování by se rád vrátil. Francie už není na pořadu dne, jelikož Deschamps prodloužil do roku 2028. Jsou tu ale především 3 velké kluby, které by Zidaneho přivítaly.

Zinedine Zidane

Bayern Mnichov

Bayern se v létě rozloučí s Thomasem Tuchelem a pokud nevyjde vysněný Xabi Alonso, Zidane by měl být vedle Roberta De Zerbiho nejlepší alternativou. Žádný přímý kontakt zatím údajně neproběhl, ale co není, může být. Bayern se bude poohlížet po rozeném vítězi. A to je Alonso nebo Zidane, nikoliv De Zerbi, jenž nikdy nebyl ve velkoklubu, pokud nemluvíme o Shakhtaru.

Chelsea

I v Chelsea budou určitě uvažovat o změně manažera, pokud to Mauricio Pochettino neotočí k úspěchu. Ačkoliv i on je zkušený, ještě zkušenější než Zidane, jeho úspěchy se s těmi francouzského kouče nedají rovnat. I proto by pro The Blues mohl být lákavý. V týmu je navíc celkem dost Francouzů, kteří by potřebovali pořádně nastartovat. Proč ne pod Zidanem?

Manchester United

Ačkoliv Sir Jimm Ratcliffe zřejmě zatím věří Eriku ten Hagovi, už před jeho oficiálním nástupem se mluvilo o tom, že by ho chtěl vyměnit a zmiňoval se dokonce třeba Graham Potter. Právě Zidane je ale údajně vysněnou možností. Manchesteru United by to mohlo pomoct především na poli marketingu, kde je prostě spojení Zidaneho s Manchesterem United zaručeným úspěchem.

Zinedine Zidane

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články