Zpět na » Premier League » Nejdražší obránce historie? Manchester United a Chelsea mají zájem o Bastoniho

Nejdražší obránce historie? Manchester United a Chelsea mají zájem o Bastoniho

Nejdražší obránce historie? Manchester United a Chelsea mají zájem o Bastoniho © iconsport.photo - Alessandro Bastoni

1

Líbilo se

25.02. - Stoperů, kteří jasně mají na to, aby se zařadili mezi hvězdy Premier League, je po Evropě celkem dost. Jedním z nich je i Alessandro Bastoni, opora Interu Milán, o níž bude v jeho 24 letech v zimě velký zájem. Mezi zájemci má být Manchester United a také Chelsea, která by Bastonim mohla nahradit Thiaga Silvu. Inter ale nepůjde pod 100 milionů eur.

Alessandro Bastoni je odchovancem Atalanty Bergamo. Před přestupem do Interu Milán se ale vedle Palomina a dalších mezi opory nezařadil. V prvním týmu odehrál jen 9 zápasů, ale Inter zaplatil 31 milionů eur. Po hostování v Parmě se vrátil a prosadil se i v prvním týmu. Od sezóny 2020/21 je stabilním článkem základní sestavy, byl oporou defenzivy u titulu, i po cestě do finále Ligy mistrů v loňském ročníku. V 24 letech už má za nerazzuri odehráno skoro 200 zápasů. Ačkoliv se po přestupu zdálo 30 milionů jako šílenost, vyplatilo se to.

I v aktuálním ročníku je Bastoni samozřejmě klíčovým Inzaghiho mužem defenzivy a i on má velké zásluhy na tom, že Inter má v Serii A suverénně nejlepší defenzivu a opět míří za titulem. Je ale dost možné, že pro Bastoniho bude druhý titul alespoň prozatím tím posledním. 24letý italský reprezentant je totiž na radaru hned několika anglických velkoklubů, jenž už o něj mají zájem několik sezón. Mezi hlavními zájemci má být Manchester United a Chelsea. Budou se ale muset pořádně plácnout přes kapsu.

Inter Milán za Bastoniho bude požadovat minimálně 100 milionů eur. Stal by se tak nejdražším obráncem historie. Pokud se na týmy Red Devills a The Blues podíváme, Bastoni by tam opravdu zapadl. V Manchesteru United je nejistá budoucnost Raphaela Varaneho a určitě by ten Hag v sestavě viděl radši Bastoniho, než Maguira na postu levého stopera. A Chelsea? Levi Colwill, ale také brzy 40letý Thiago Silva, jenž po sezóně zřejmě skončí. I tady by tedy Bastoni dokázal hrát a být klíčovou postavou Chelsea.

Alessandro Bastoni

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články