Zpět na » Premier League » Antony, nebo Anthony? Byla chyba Manchesteru United pouštět Elangu?

Antony, nebo Anthony? Byla chyba Manchesteru United pouštět Elangu?

Antony, nebo Anthony? Byla chyba Manchesteru United pouštět Elangu? © iconsport.photo - Anthony Elanga

1

Líbilo se

28.02. - Antony nebo Anthony? To je otázka, která se nyní v Anglii celkem řeší. Zatímco Brazilec Antony se v Manchesteru United trápí, Anthony Elanga celkem dobře zapadl v Nottinghamu Forrest, kam ho ten Hag v létě pustil. Byla to chyba? Neměl spíše zvolit setrvání talentovaného švédského odchovance? Dnes se to může ve vzájemném zápase ukázat.

Antony stál Manchester United 95 milionů eur, ale zatím neukázal kromě pár povedených duelů ze startu prakticky nic. Brazilský křídelník je prostě flop. V aktuální sezóně se nejlépe předvedl v FA Cupu proti týmu ze 4. ligy. V Premier League i Lize mistrů to byl jen hráč, který vám zaplní místo v sestavě, ale nic pro vás neudělá. Úplně k ničemu. I Erik ten Hag nedávno potvrdil, že od Antonyho očekává mnohem více a v minulém ligovém duelu bylo potvrzeno, že před ním je už i mladičký odchovanec Forson a Amad Diallo.

Na druhé straně je tu Anthony Elanga. Odchovanec Manchesteru United, reprezentant Švédska, jenž vystřelil v posledním období Ole Gunnara Solskjaera a fanoušci si ho oblíbili pod Ralfem Rangnickem. Jenomže Erik ten Hag si ho moc neoblíbil, Elanga nedostal prostor a neměl čísla. Erik ten Hag se ho rozhodl prodat. Za pouhých 17,5 milionu eur ho koupil Nottingham Forrest a Elanga má 5 gólů a 7 asistencí v 25 ligových zápasech. Tolik vytvořených gólů nemá v Premier League z Manchesteru United vůbec nikdo.

Nabízí se tak otázka, jestli nebylo chybou Elangu pouštět na úkor ostatních, když je zřejmé, že Manchester United na křídle tlačí bota. Ano, když jsou všichni zdraví, Garnacho a Rashford jsou kvalitní, ale Rashford není tam kde vloni a problém je především v tom, že většinu času ten Hag někoho dalšího na křídlo prostě potřebuje. Odpovědí na tuto otázku může být dnešní zápasy, kdy se Elangův Nottingham Manchesteru United postaví v FA Cupu. V prvním vzájemném zápase pak Elanga nahrával na vítězný gól Gibbse-Whitea. Bude na kocni zápasu šťastnější Antony nebo Anthony?

Antony

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články