Zpět na » Premier League » 5 nejlepších trenérů historie Chelsea

5 nejlepších trenérů historie Chelsea

5 nejlepších trenérů historie Chelsea © iconsport.photo - José Mourinho

0

Líbilo se

26.02. - Mauricio Pochettino nezvládl velkou příležitost k tomu dosáhnout na svou první trofej v pozici trenéra Chelsea a přišel o jistotu Evropy v příští sezóně. Pokud se podíváme do historie klubu, "Poch" má rozhodně na co navazovat. Dnešní prohra s extrémně oslabeným Liverpoolem se ale do historie nezapíše. Čím se však proslavilo 5 nejlepších trenérů historie Chelsea?

Gianluca Vialli

Vialli měl na Chelsea obrovský vliv. Přicházel jako velká legenda a prověřený šutér ze Serie A. Nakonec nahradil v pozici kouče další ikonu Ruuda Gullita a stejně jako dříve on, Vialli také začínal jako hrající kouč. Chelsea ještě neměla peníze od Abramoviče a stejně díky Vialliho kontaktům dosáhla na posily jako Desailly nebo Deschamps. Navrch k tomu Vialli přidal 5 trofejí během 3 sezón, mezi než zařadil předchůdce Evropské ligy, ligový pohár a především dva FA Cupy. Na začínajícího trenéra fantastický počin.

Gianluca Vialli

Roberto Di Matteo

Chelsea měla ve své historii spoustu italských koučů. Viallim to celé začalo a Italům dobré jméno na lavičce udělal i Di Matteo, kterého dříve Vialli vedl jako hráče. Během sezóny 2011/12 nahradil na lavičce Andrého Villase-Boase a děly se věci. Ve druhé polovině sezóny pod jeho vedením Chelsea vyhrála Ligu mistrů po památném penaltovém rozstřelu s Bayernem. Vyhrál i FA Cup. Po slabém startu do další sezóny byl odvolán, ale Chelsea na něj nezapomene. Měl velký vliv na to, co se dělo v dalších letech. Připravil půdu.

Roberto Di Matteo

Carlo Ancelotti

Do třetice tu máme Itala a snad největší trenérské jméno. Po odchodu Josého Mourinha se v Chelsea střídala velká jména, ale na experta na Ligu mistrů z AC Milán se nikdo nechytal. Ancelotti Chelsea převzal v roce 2009 a ve své první sezóně vyhrál poprvé v historii Chelsea během jedné sezóny Premier League i FA Cup. Vyhrál i Community Shield. Po další sezóně byl odvolán a to i přes to, že skončil v lize druhý. Mezi fanoušky Chelsea je Ancelotti stále jedním z nejuznávanějších manažerů klubové historie.

Carlo Ancelotti

Ted Drake

Za své hráčské kariéry dal spoustu branek za Arsenal, ale jako trenér přetvořil Chelsea. Ted Drake v sezóně 1954/55 vyhrál historický ligový titul a nastartoval své veleúspěšné působení, jenž trvalo skoro 10 let a měnila se během něj celá identita klubu. Z Chelsea se stal velkoklub a vznikla třeba i přezdívka The Blues, pod jakou klub známe nyní. Ano, přišel s ní právě Ted Drake, jeden z nejlepších manažerů anglického fotbalu v 50. letech. Pod sebou měl spoustu opravdových legend. Do prvního týmu vytáhl třeba ikonického Jimmyho Greavese.

Ted Drake

José Mourinho

Asi vás nepřekvapí, že nejlepším a nejúspěšnějším manažerem v historii Chelsea je José Mourinho. Přišel Roman Abramovič, do klubu nasypoval miliardy a ke špičkovým hráčům potřeboval i trenéra, Vzal tak borce s obrovským charisma, jenž právě vyhrál s Portem Ligu mistrů. Hned v první sezóně s Chelsea dosáhl na titul po přesně 50 letech. Ty tituly nakonec vyhrál 3, tedy polovinu všech, které Chelsea kdy získala. Naprosto změnil to, jak se Chelsea vnímala. The Blues jaké známe teď jsou z velké části produktem Mourinhovy personality.

José Mourinho

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články