Zpět na » Premier League » Victor Boniface je v hledáčku Chelsea

Victor Boniface je v hledáčku Chelsea

Victor Boniface je v hledáčku Chelsea © iconsport.photo - Victor Boniface

0

Líbilo se

22.02. - Victor Boniface se stal kometou letošní sezóny Bundesligy a pro Leverkusen byl klíčovou postavou až do svého zranění. Jeho absence se ukazuje jako citelná, jelikož Schick na ně navázat evidentně nedokáže. Po sezóně ale může být pro Bayer problém Boniface udržet. Mezi hlavními zájemci o něj má být Chelsea, která bude shánět útočníka.

Victor Boniface z Nigérie nejdříve zamířil do Norska. Do Bodo/Glimt přišel z Real Sapphire a okamžitě začal celkem pravidelně hrávat. Během dvou sezón dokázal vstřelit 23 gólů. Následně zamířil do belgického klubu Royal Union. Bojoval s ním o titul a byl nejlepším střelcem lońské sezóny Evropské ligy. V lize sice pár gólů také dal, ale nebylo to zas tak nic extra. Po sezóně ho vykoupil Bayer Leverkusen. Ani náhodou se ale nečekalo, že Boniface, jehož osobákem bylo doposud 7 ligových gólů v ročníku, se v Leverkusenu rozjede takovým způsobem.

Nigerijec byl až do svého zranění pokaždé nováčkem měsíce Bundesligy. Vstřelil 10 gólů, na 7 přihrál, další 4 góly dal v Evropské lize a 2 v DFB Pokalu. Bayer Leverkusen ještě v tomto ročníku neprohrál a Boniface na tom má velký podíl. Po jeho zranění jako kdyby Bayeru v ofenzivě něco chybělo. Patrik Schick se zatím nechytil, přišel sice Iglesias z Realu Betis, ale ten se také moc nepředvedl, alespoň prozatím. My tak budeme doufat, že se Schick před Eurem a před Bonifacovým návratem ještě předvede a zajistí si pevné místo pro příští sezónu pro případ, že Bayer Boniface neudrží.

V létě o něj totiž bude velký zájem. Jeho aktuální hodnota je 40 milionů eur, ale cenovka může být po sezóně daleko vyšší, vůbec pokud Bayer ročník dotáhne do úspěšného konce. Mezi zájemci je třeba i Chelsea, pro níž by měla být priorita v podobě příchodu nového útočníka. 23letý Nigerijec by mohl být řešením. Osobně si ale nemyslím, že je to šťastná volba. Ano, Boniface sice dal hodně gólů, ale spoustu tutovek spálil. Jednoho takového už Chelsea má v podobě Jacksona. Victor Boniface by za mě potřeboval ještě další sezónu, ve které smaže své neduhy. Ačkoliv prožívá senzační ročník, stále jich má dost a v Chelsea by ho fanoušci sežrali za živa.

Victor Boniface

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články