Zpět na » Premier League » Problém Chelsea? Proti Evertonu může rozhodovat výškový deficit

Problém Chelsea? Proti Evertonu může rozhodovat výškový deficit

Problém Chelsea? Proti Evertonu může rozhodovat výškový deficit © iconsport.photo - I v posledním zápase Chelsea inkasovala ze vzduchu

0

Líbilo se

09.12. - Chelsea čeká zápas s Evertonem. Ve vzduchu za Toffees dominuje James Tarkowski, jeden z nejlepších hlavičkářů Premier League, vedle něj je Branthwaite, v útoku Calvert-Lewin a to mohou být The Blues rádi, že mimo zřejmě bude 195 centimetrů vysoký Onana. Podle Mauricia Pochettina ale výška může být určitě problémem hráčů Chelsea v konfrontaci s Toffees.

Ve stejném období měla Chelsea vloni pod Grahamem Potterem více bodů, než má nyní pod Mauriciem Pochettinem. Je to skutečně problém trenéra? To nám zřejmě ukáže až čas, a není to aktuálně předmětem diskuze. Chelsea se ale zkrátka nedaří a mně se zdá, že prostě ani nemá tým na to, aby byla schopná bít se o Ligu mistrů. Kvalitní je ale dostatečně na to, aby alespoň mohla být výše, než aktuálně je, tedy na 10. pozici s 19 body po 15 kolech. Dalším soupeřem bude pro The Blues Everton a v Chelsea dobře vědí, že to nebude nic jednoduchého.

Evertonu bylo odebráno 9 bodů, což se zdálo jako ohromná čára přes rozpočet. Jenomže sezóna pod Seanem Dychem zatím vypadá opravdu hodně dobře a z posledních 6 duelů Toffees vyhráli rovnou 4 a naposledy vypráskali Newcastle 3:0, ačkoliv jim k tomu Magpies, konkrétně Trippier, výrazně pomohli. Mauricio Pochettino nyní přiznal, že Chelsea bude rozhodně chybět výška a kvalita ve vzduchu. Everton totiž patří mezi vůbec nejlépe fyzicky a výškově vybavené týmy v Premier League.

James Tarkowski je králem vzdušného prostoru, v útoku je Calvert-Lewin. z lavičky 194 centimetrů vysoký Beto, v obraně o centimetr vyšší Branthwaite a nejistý je start stejně vysokého Onany. Zatímco Everton měl v sestavě proti Newcastlu rovnou 7 hráčů nad 180 centimetrů, Chelsea jen 5 proti Manchesteru United, přičemž se ve vzduchu může spolehnout maximálně tak na stopery Silvu s Disasim. Tenhle střet tak bude rozhodně zajímavý.

„Ano, výška skutečně může být problém. Musíme hrát agresině, ale vyvarovat se tomu, abychom čelili standardním situacím jako jsou rohové kopy nebo přímé kopy. Je to o herní inteligenci. Hrát fotbalově dost dobře na to, abychom nedávali soupeři šance k tomu, aby vynikla jeho silná stránka. V tomhle se musíme zlepšit. Možná nedávám tolik najevo emoce, ale opravdu mě to štve. Musíme lépe organizovat a být v tom více zapálení. Zaprvé musíme zamezit soupeři odcentrovat. Potom je to "Aha, soupeř odcentroval, tak to není můj problém,". On ani nesmí odcentrovat," řekl Mauricio Pochettino.

Everton je skvělý ze vzduchu

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články