Zpět na » Premier League » Mauricio Pochettino Palmera do Chelsea nechtěl

Mauricio Pochettino Palmera do Chelsea nechtěl

Mauricio Pochettino Palmera do Chelsea nechtěl © iconsport.photo - Cole Palmer

0

Líbilo se

01.12. - Ačkoliv spoustou lidí byla kritizována částka, jakou Chelsea zaplatila za Cole Palmera z Manchesteru City, anglický záložník všem zavřel ústa. Patří po boku Raheema Sterlinga mezi nejlepší hráče Chelsea, dokáže na sebe vzít zodpovědnost v důležitých momentech a jeho hodnota roste. Mauricio Pochettino, kouč Chelsea, přitom Palmera vůbec nechtěl.

Cole Palmer je odchovancem Manchesteru City. Nikdy nehrál za žádný jiný klub, prošel všemi mládežnickými týmy a dostal se až do áčka. Měl být dalším produktem akademie, jenž se v prvním týmu prosadí, po Philu Fodenovi. Fodena ale nikdy úplně nenapodobil. Prostoru dostával opravdu málo. Nejvíce ho logicky dostal během loňského treblu. V Premier League to ale stále bylo pouhých 358 minut. Na začátku této sezóny však byl klíčovou postavou při triumfu v evropském superpoháru a gól dal i v Community Shield.

Když ale přišla na poslední chvíli nabídka z Chelsea, Manchester City ho nechtěl držet. Všem bylo jasné, že prostoru dostane Palmer na Stamford Bridge daleko víc, navíc se 47 milionů eur těžce odmítalo. Velká částka, hodně kritizovaná. Cole Palmer ale ukazuje, že za ní stojí. Ukazuje, že má velkou kvalitu a na velké kluby má. Stal se spolehlivým exekutorem pokutových kopů, na sebe vzal jeden i v nastavení zápasu s Manchesterem City. Srovnal na 4:4. Na kontě už má v Premier League 4 góly a 2 asistence.

Vedle Sterlinga můžeme Palmera označit rozhodně za jednoho z nejlepších hráčů The Blues v tomto opět těžkém ročníku. Mauricio Pochettino ho ale údajně podle anglických médií nechtěl. Vedení tvrdil, že hráčů na kraje hřišta už má dost a Palmer je zbytečný. Pokud se na to podíváme, skutečně tu máme Mudryka, Sterlinga, Maduekeho, teoreticky Nkunkua nebo Maatsena. Nakonec ale Pochettina přesvědčil Joe Shields. Muž, aktuálně ve strukturách Chelsea, který Palmera kdysi vedl v akademii Manchesteru City. Zřejmě rada nad zlato.

Cole Palmer

David Suchý / dailymail.co.uk

Nejnovější články