Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Premier League » Titulová bitva na Etihad? Citizens přivítají Liverpool. Chelsea jede do Newcastlu

Titulová bitva na Etihad? Citizens přivítají Liverpool. Chelsea jede do Newcastlu

Titulová bitva na Etihad? Citizens přivítají Liverpool. Chelsea jede do Newcastlu © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Citizens vs. Reds

0

Líbilo se

24.11. - PREVIEW Třinácté kolo Premier League bude ve znamení souboje vedoucího Manchesteru City s druhým Liverpoolem. Chelsea míří na půdu Newcastlu. Na třetí Arsenal čeká těžký duel na stadionu Brentfordu. O čtvrté místo se poperou Tottenham a Aston Villa. Šestý Manchester United hraje s Evertonem, který do utkání již půjde s desetibodovým odečtem.

Manchester City - Liverpool

Sobota 25. listopadu, 13.30, Etihad Stadium

Celé třinácté kolo odstartuje právě ultra očekávanou bitvou mezi Citizens a Reds. Naposledy se spolu utkali 1. dubna, kdy Manchester přejel Kloppův tým 4:1. Liverpool vyhrál na Etihad Stadium v lize naposledy v roce 2015. Tehdy ještě na lavičce domácích seděl Manuel Pellegrini. Pep Guardiola ještě v Premier League doma s Reds neprohrál.

sfdsd(zdroj: transfermarkt.com)

Manchester City naposledy zažil pořádnou divočinu na Stamford Bridge, kde remizoval 4:4. O výhru přišel až v 5. minutě nastavení, kdy proměněnou penaltou srovnal Cole Palmer, který přišel do Chelsea v létě právě z Manchesteru City. I tak si ale Citizens udrželi vedoucí pozici, protože Tottenham prohrál podruhé v řadě. Citizens mají po 12 kolech 28 bodů. Na záda mu dýchají právě Liverpool a Arsenal. Oba kluby mají jen o bod méně. Každopádně boj o titul je pořád nesmírně vyrovnaný. Žádný tým není odskočený. Nejlepším střelcem týmu i celé Premier League zůstává Erling Haaland, který skóroval už třináctkrát. K tomu přidal tři asistence. Je jasně nejproduktivnějším hráčem City. Druhý v pořadí je Julián Álvarez. Ten má na kontě 4 góly a 4 asistence. Oba by měli být v základu.

Během reprezentační přestávky se dal zdravotně do pořádku Erling Haaland. Na marodce ovšem zůstávají Kevin De Bruyne, Sergio Gómez, John Stones i Mateo Kovačič. Nejisté jsou starty Nathana Akého, Matheuse Nunese a také gólmana Edersona.

Liverpool v této sezóně Premier League prohrál jen jednou. Na konci září padl v kontroverzním zápase s Tottenhamem. Aktuálně je v lize ve skvělé formě. Naposledy Liverpool porazil doma Brentford jasně 3:0. Dvakrát skóroval Mohamed Salah. Ten nejvíce stíhá Erlinga Haalanda. Už se gólově prosadil desetkrát. Reds se vyšvihli na druhé místo. Mají jen o bod méně než Manchester City. Třetí Arsenal má také 27 bodů jako Liverpool. Kloppovi svěřenci jsou očividně daleko více sebevědomější než v minulé sezóně. Cítí šanci si to s Manchesterem City zase pořádně rozdat o titul. Sobotní duel hodně napoví, jaké šance Liverpool má. Očekává se další epická bitva

Jürgen Klopp stále postrádá Thiaga Alcantaru, Andyho Robertsona a Stefana Bajčetiče. Stoprocentní také nejsou Joe Gomez, Ibrahima Konaté, Curtis Jones a Ryan Gravenberch. Minimálně posledně jmenovaný byl ale snad měl být připraven.

Absence:
Manchester City:
Stones, De Bruyne, Gómez, Kovačič (všichni zranění), Ederson, Aké, Nunes (všichni nejistý start)
Liverpool: Alcantara, Robertson, Bajčetič (všichni zranění), Gravenberch, Jones, Gomez, Konaté (všichni nejistý start)

Pravděpodobné sestavy:
Manchester City:
Ederson - Gvardiol, Dias, Walker - Doku, Akanji, Rodri, Foden - Silva, Álvarez - Haaland

Liverpool: Alisson - Tsimikas, Dijk, Matip, Alexander-Arnold - Gravenberch, Allister, Szoboszlai - Jota, Núñez, Salah

Tip FotbalPortal.cz: 2:1

Kde sledovat: Canal+Sport


Newcastle - Chelsea

Sobota 25. listopadu, 16.00, St. James´ Park

V sobotu odpoledne zavítá na sever Anglie Chelsea. V minulé sezóně tady prohrála 0:1, když rozhodl Joe Willock. Na Stamford Bridge se pak urodila remíza 1:1.

Newcastle má problémy se zraněnými hráči a podepisuje se to i na výsledcích. K tomu samozřejmě náročný program s Ligou mistrů. Právě v ní prohrál na hřišti Dortmundu 0:2. Následně překvapivě padl v Premier League v Bournemouthu 0:2. I kvůli tomu je v ligové tabulce až na sedmém místě. Na čtvrtý Tottenham aktuálně ztrácí 6 bodů. Po 12 kolech má 20 bodů. Hned patnáct z nich ale získal doma, takže na svém stadionu problémy nemá. Prohrál jen s Liverpoolem. Naposledy doma zdolal i Arsenal. Teď chce pokořit další londýnský velkoklub. Nejlepším střelcem týmu je sedmigólový Callum Wilson a hned za ním je Alexander Isak se 6 góly. Zajímavé je, že ani jeden z nich nemá žádnou gólovou asistenci. Prvně jmenovaný je aktuálně zraněný.

Kouč Eddie Howe může postrádat až 11 hráčů. Zranění jsou Harvey Barnes, Sven Botman, Elliot Anderson, Jacob Murphy, Matt Targett, Dan Burn a Callum Wilson. Miguel Almirón není stoprocentně fit. Sandro Tonali si odpykává známý trest a Lewis Hall je v Newcastlu na hostování právě z Chelsea, takže proti svému mateřskému klubu nemůže nastoupit.

Chelsea má za sebou dva pozitivní ligové výsledky. Nejprve vyhrála na Tottenhamu 4:1 a poté doma uhrál remízu 4:4 s Manchesterem City. Stále jsou Blues až desátí. Na TOP 4 ztrácí 10 bodů. Po 12 kolech má 16 bodů. Ovšem venku se Chelsea poměrně daří. Je třetím nejlepším venkovním celkem, když získala už 10 bodů z 15 možných. Lepší jsou pouze Tottenham se 14 body a Manchester City se 13 body. Ovšem oba kluby hrály venku už sedmkrát. Potvrdí to Chelsea i v neděli? Nicolás Jackson v posledních dvou ligových zápasech nastřílel 4 góly a je natěšený i na Newcastle. V dresu senegalské reprezentace nasbíral jen 45 minut v duelech s Jižním Súdánem a Togem. Brzy by jej v útoku měl doplnit uzdravující se Christopher Nkunku.

Wesley Fofana, Ben Chilwell, Carney Chukwuemeka a Trevor Chalobah jsou mimo hru kvůli zranění. Do tréninku už se pomalu vrací Christopher Nkunku. Nejisté jsou starty Leviho Colwilla, Roméa Lavii a Mala Gusta.

Absence:
Newcastle:
Barnes, Botman, Anderson, Murphy, Targett, Burn, Wilson (všichni zranění), Almirón (nejistý start), Hall (hostování z Chelsea), Tonali (suspendován)
Chelsea: Fofana, Chilwell, Chukwuemeka, Chalobah (všichni zranění), Nkunku, Colwill, Lavia, Gusto (všichni nejistý start)

Pravděpodobné sestavy:
Newcastle:
Pope - Trippier, Lascelles, Schär, Livramento - Guimaraes, Longstaff, Joelinton - Gordon, Isak, Willock

Chelsea: Sánchez - Cucurella, Silva, Disasi, James - Fernández, Caicedo - Sterling, Gallagher, Palmer - Jackson

Tip FotbalPortal.cz: 1:1

Kde sledovat: Canal+Sport


Kompletní program 13. kola Premier League:

Sobota 25. listopadu
13.30 Manchester City - Liverpool
16.00 Burnley - West Ham
16.00 Luton - Crystal Palace
16.00 Newcastle - Chelsea
16.00 Nottingham - Brighton
16.00 Sheffield United - Bournemouth
18.30 Brentford - Arsenal

Neděle 26. listopadu
15.00 Tottenham - Aston Villa
17.30 Everton - Manchester United

Pondělí 27. listopadu
21.00 Fulham - Wolverhampton

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fourfourtwo.com, whoscored.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články