Zpět na » Premier League » Roste Arsenalu nový zázrak? 15letý útočník nasázel Liverpoolu 10 gólů v jednom utkání

Roste Arsenalu nový zázrak? 15letý útočník nasázel Liverpoolu 10 gólů v jednom utkání

Roste Arsenalu nový zázrak? 15letý útočník nasázel Liverpoolu 10 gólů v jednom utkání © iconsport.photo - Emirates Stadium

1

Líbilo se

19.11. - Akademie Arsenalu patří mezi ty nejvěhlasnější na světě a nyní to vypadá, že v ní roste další klenot. Pozornost na sebe totiž v sobotním utkání hráčů Arsenalu do 16 let strhl teprve 15letý útočník Chido Obi-Martin, který přispěl k vysoké výhře 14:3 nad stejně starými hráči Liverpoolu rovnou 10 nastřílenými góly.

Obi-Martin patří v patnácti letech už pravidelně do výběru hráčů do 18 let a v této sezóně již debutoval i v juniorské lize UEFA, v sobotu ale ohromil své spoluhráče i soupeře 10 vstřelenými góly proti Liverpoolu.

Dánský reprezentant do 17 let se představil v týmu do 16 let, protože starší věková kategorie neměla o víkendu žádný zápas a Obi-Martin jasně ukázal, že ve své věkové kategorii už nemá konkurenci.

O jeho kvalitách už dříve věděl i manažer první týmu Mikel Arteta, který mladíka povolal na začátku sezóny k tréninku s prvním týmem a Obi-Martin poté vstřelil hattrick v zápase Premier League 2 proti Southamptonu.

„Chidovi Obimu-Martinovi je teprve patnáct let, ale měří tak 188 centimetrů a zdá se opravdu rychlý,“ obdivoval hráče nedávno legendární útočník Kanonýrů Ian Wright.

Obi-Martin se již prosazuje také na mezinárodní scéně, kde v devíti zápasem za tým Dánska do 17 let nasázel už sedm gólů a získal pochvalu od reprezentačního kouče Jespera Mikkelsena.

„Když se podíváte na Chida, rozhodně nevypadá jako někdo, komu ještě nebylo ani 16 let,“ řekl Mikkelsen pro Bold.

„Hned na první pohled zaujme postavou, která je pro fotbalistu velkou výhodou. Je velký a silný, ale také úměrně k tomu obratný.“

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články