Zpět na » Serie A » Kenana Yildize z Juventusu láká Arsenal a Liverpool

Kenana Yildize z Juventusu láká Arsenal a Liverpool

Kenana Yildize z Juventusu láká Arsenal a Liverpool © iconsport.photo - Turecký záložník Juventusu, Kenan Yildiz

0

Líbilo se

05.12. - Bez příjmů z pohárové Evropy se turínský klub musí snažit dvojnásob na přestupovém trhu, aby účetnictví na konci roku bylo v kladných číslech, proto pečlivě zvažuje jakoukoli nabídku na prodej hráče a také opatrně jedná o prodlužování smluv. Jedním z nadějných mladíků, který by v lednu mohl Turín opustit je odchovanec Bayernu Mnichov, Kenan Yildiz.

Mladý útočný záložník, který má za sebou pět odehraných utkání v dresu Juventusu a v polovině října debutoval v národním týmu v zápase proti Chorvatsku, se dostává do hledáčku velkých evropských klubů. Bývalý talent Bayernu Mnichov, který do Turína přišel v létě 2022, na konci srpna prodloužil svou stávající smlouvu do roku 2027. To staví Juventus do dobré vyjednávací pozice, ale zároveň nevylučuje, že by se hráč mohl ocitnout na lednovém přestupovém trhu.

Pokud by přišla vhodná nabídka, mohl by se mladý záložník stěhovat. Již v létě o něj projevil zájem Besiktas, následován Fenerbahce a Galatasarayí. Nyní se Yildiz objevil v hledáčku Arsenalu a Liverpoolu, není proto žádný div, že byl sportovní ředitel Juventusu Giuntoli v posledních dnech spatřen v Anglii.

Žádná oficiální nabídka za mladého hráče nedorazila a Juventus s prodejem spěchat nebude, ale pokud by se objevila zájemce s minimálně 30 miliony eur v ruce, filosofie turínského klubu by se změnila. Bez balíku peněz, který velkoklubům zajišťuje účast v pohárové Evropě, si Juventus musí hlídat své účetnictví a nad prodejem hráčů musí uvažovat. Záloha je sice se souběžnou absencí Fagioliho a Pogby nejzranitelnějším místem, ale pokud by někdo měl být na odchodu z Turína, pak to bude pravděpodobně turecký záložník.

Andrea Suttnerová /

Nejnovější články